....

Parafia Maryi Królowej w Poznaniu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Maryi Królowej w Poznaniu
Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Wielkiego Postu 4 marca 2012 r. P.
Bardzo zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w niedziele o 16:00. Kazana głosi ks. Ignacy Soler.
Droga Krzyżowa w piątek:
- dla starszych parafian o 8:30
- dla małych dzieci o 10:00
- dla dzieci szkół podstawowych o 17:00
- dla ogółu parafian o 18:00
- dla młodzieży o 19:30
Rozważanie Męki Chrystusa prowadzi do nawrócenia, napełnia nas miłością Bożą i miłością bliźniego. Każdorazowy udział w nabożeństwach pasyjnych jest połączony z możliwością zyskania odpustu zupełnego. 2. Rodziców dzieci klas 2 zapraszamy na kolejne spotkanie katechetyczne przygotowujące I Komunię świętą we wtorek na 8:30 lub na 19:30. W zakrystii są do odbioru zaproszenia na to spotkanie.

3. Rodziców młodzieży, która ma przyjąć w marcu sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o 19.00 do kościoła.

4. Spotkania grup duszpasterskich:
- Klub Seniora zaprasza starszych parafian na spotkanie w najbliższą środę o 10:00;
- kolejny kurs przedmałżeński rozpocznie się przy naszej parafii 12 marca. Zapisy w biurze parafialnym
- chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na 10:00 do domu parafialnego. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do chłopców klas 3 i 4 szkoły podstawowej

5. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej.

6. Przy naszej parafii działa przedszkole im. Św. Aniołów Stróżów. Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2012/2013 odbywać się będą przez cały marzec. Kartę zgłoszenia można pobrać w przedszkolu w godz. 7:20-16:30 oraz w biurze parafialnym.

7. Bóg zapłać tym, którzy złożyli wielkopostną daninę diecezjalną. Ofiary na daninę diecezjalną można składać do skarbony wystawionej w środkowym ganku, lub do koszyczka w czasie składki. Dzisiaj po Mszach świętych w całej Polsce dodatkowa składka do puszek na misje. W przyszłą niedzielę składka ze Mszy Świętych będzie na remont dachu naszego kościoła.

8. W przyszłą niedzielę w naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 18:30 koncert muzyki organowej.