....

Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy

"III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11. 03. 2012 R.
1. Nowenna przed uroczystością św. Józefa odprawiana jest /od 10.03/:
w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej,
w niedzielę po Mszy świętej odprawianej o godz. 7.30.2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych odprawianych zgodnie z tradycyjnym planem.3. Ponadto zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach i wspólnych modlitwach obecnego tygodnia:
‘Anioł Pański’ i różaniec – we wtorek /13lutego/ o godz. 12.00.
Nabożeństwo Grupy Modlitwy św. Ojca Pio – w piątek o godz. 18.00; w ramach nabożeństwa zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na placu kościelnym.
Nabożeństwo adoracyjne w int. naszego miasta – w najbliższą sobotę bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. Nabożeństwo zakończy się o godz. 21.00.
Dzień skupienia dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa – w przyszłą niedzielę /18.03/ w kościele klasztornym o godz. 13.00.4. Rekolekcje szkolne dla uczniów Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół nr 2 odbędą się w naszym kościele od środy do piątku. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Ks. Rekolekcjonisty oraz w intencji młodzieży, aby czas rekolekcji przyniósł obfite owoce duchowe.5. Triduum dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie odprawiane w środę, czwartek i piątek w ramach rekolekcji szkolnych, dodatkowe nabożeństwa dla kandydatów do bierzmowania będą w środę i czwartek o godz. 18.30 oraz w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

Spowiedź przed bierzmowaniem – dla młodzieży w ramach rekolekcji szkolnych, natomiast dla rodziców i świadków w czwartek od godz. 17.00.

Uroczystość Bierzmowania odbędzie się w następny wtorek /20.03/ o godz. 18.00.

Kandydaci mają obowiązek nauczenia się na pamięć tekstów niezbędnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz „Hymnu do Ducha Świętego”.6. Przypominamy Małżonkom obchodzącym w obecnym roku jubileusz sakramentu małżeństwa o możliwości otrzymania od Księdza Biskupa listu gratulacyjnego z pasterskim błogosławieństwem. W celu wypełnienia stosownej prośby prosimy Jubilatów o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do przyszłego piątku.7. Spotkania apostolskie:
Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich – w środę po Mszy świętej wieczornej,
Grupy Biblijnej – w środę o godz. 19.00.8. Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 3 informują, że zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych dzieci urodzonych w latach 2005, 2006 i 2007 odbędą się w sobotę 17 marca w godzinach od 9.00 do 12.00 w budynkach obydwu szkół.9. W ramach jałmużny wielkopostnej można nabyć wielkanocne świece i baranki rozprowadzane przez Parafialny Oddział Caritas. Zebrane w ten sposób ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.

Parafialny Oddział Caritas organizuje również zbiórkę ofiar i artykułów spożywczych z myślą o wspomożeniu osób ubogich w naszej parafii. Dary dla biednych można składać przy figurze św. Antoniego.

W zbiórkę darów organizowaną przez Caritas włączają się również niektóre sklepy spożywcze z terenu naszej parafii.10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła parafialnego i prac związanych z renowacją witraży i wymianą części okien. Przewidywany koszt wykonywanych prac szacowany jest na 130 tysięcy zł. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym parafię już dzisiaj dziękujemy. Bóg zapłać!"