....

Parafia Matki Bożej Fatimskiej, Wesoła - 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

41-408 Mysłowice 8 - Wesoła, ul. Wiosny Ludów 46

"OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkiego Postu
11.III.2012 - 18.III.2012

Dzisiejsza kolekta - kopertowa - przeznaczone jest na potrzeby
naszego kościoła


Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:15.

Od poniedziałku rozpoczną się Nauki Przedślubne dla tych, którzy do końca czerwca chcą zawrzeć sakrament małżeństwa. W poniedziałek, wtorek o godz. 19:00, zaś w środę o godz. 17:30. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych zwłaszcza dzieł miłosierdzia, postu oraz ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Czuwanie Fatimskie: rano przed Mszą św. – różaniec, następnie o godz. 17:30 druga część różańca, Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej i nabożeństwo końcowe.

W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 - zalecki za zmarłych na te nabożeństwa można składać w zakrystii oraz niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:15.

Od soboty wieczora - rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Kościół naszym domem”. W tym roku wygłosi je ks. Krzysztof TABATH - Archidiecezjalny Duszpasterz Chorych i Służby Zdrowia. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się nauka stanowa dla mężczyzn około godz.17:00. Szczegółowy plan rekolekcji podany jest na stronie parafialnej i gablotce. W tym samym czasie będą też rekolekcje dla szkoły ponadgimnazjalnej: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 9:30.

Do sprzątania kościoła prosimy Parafian z ul. Piastów Śl. 2 i 2a. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 15:00 i w sobotę o godz. 9:00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym Parafianom, którzy w minionym tygodniu sprzątali nasz kościół.

W przyszłą niedzielę na Msz św. o godz. 16:00 udzielimy sakramentu chrztu św. oraz pobłogosławimy roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.

Polecamy kolejny numer „Gościa Niedzielnego”; zapraszamy również na naszą stronę internetową www.mbfwesola.wiara.pl; zaś przed kościołem jest do nabycia gazetka parafialna (cena: ofiara dowolna).

Od dziś w bocznej kaplicy po każdej Mszy św. można nabywać wielkanocne „paschaliki” w cenie 6 zł. Ofiary z nich są przeznaczone na Caritas. Przypominamy też o akcji 1% z rocznego rozliczenia na Caritas naszej Archidiecezji.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę w intencji kapłanów oraz dzisiejszą ofiarę na nasz kościół parafialny."