....

Parafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Matki Bożej Nieustają…cej Pomocy w Starachowicach

I Niedziela Wielkiego Postu - 26 II 2012 r.1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. To szczególny czas przygotowania do przeżycia Triduum Paschalnego. Pomagają nam w tym nabożeństwa Wielkiego Postu. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem o Męce Pańskiej. Podczas nabożeństw Gorzkich Żali zbierać będziemy ofiary, które zostaną przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali sprawowana jest msza święta recytowana. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

Na zakończenie Wielkiego Postu przeżywać będziemy od 25 – 28 III rekolekcje wielkopostne. Natomiast spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 31 III.2. Od dzisiejszej niedzieli zachęcamy także do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Odbywać się będzie codziennie bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 i trwać do godziny 20.00. W Adwencie ta inicjatywa spotkała się z dużym zaangażowaniem parafian, dlatego chcemy w czasie Wielkiego Postu znów umożliwić tę szczególną formę modlitwy.3. Spotkanie Rady Rycerzy Kolumba we wtorek o godz. 18.30.


4. W 1. czwartek miesiąca na mszy św. o godz. 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.


5. W 1. piątek miesiąca o godz. 18.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź w tym dniu od godz. 16.30.

Także w piątek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie włączyć swoje dziecko do wspólnoty kościoła.


6. W 1. sobotę miesiąca na zakończenie mszy św. o godz. 6.30 odmówimy Litanie Loretańską.7. 3 marca (sobota) w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej (także w Kałkowie) odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Jest to spotkanie obowiązkowe w przygotowaniu duchowym do małżeństwa. Dzień skupienia rozpoczyna się o godz. 10.00, a kończy około godz. 14.00. Narzeczeni na zakończenie otrzymują stosowne zaświadczenie, które przedstawiają przy spisaniu protokołu małżeńskiego. Następny taki dzień skupienia odbędzie się 19 maja, dlatego prosimy o zaplanowanie sobie odpowiedniego terminu.8. Za tydzień z racji 1. niedzieli miesiąca przed msza św. o godz. 8.30 odmówimy Różaniec w intencji ojczyzny prowadzony przez Rodzinę Różańcową, a po mszy św. spotkanie z ks. opiekunem w kaplicy Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic. Natomiast po św. o godz. 11.15 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-wszej Komunii św.


9. W przyszłą niedzielę przed świątynią będzie można złożyć ofiarę do puszek na misje.


10. Od 5 marca rozpoczynają się w naszej parafii zajęcia szachowe. Odbywać się będą w poniedziałki od 16.20 do 17.50. Zapisy podczas pierwszego spotkania w poniedziałek 5 marca.

Dodatkowo dla sześcioosobowej grupy dzieci do lat 7 planowane są specjalne indywidualne zajęcia w ramach Starachowickiej Akademii Szachowej.

Także w poniedziałki od 5 marca o godz. 18.40 zapraszamy uczniów ze szkół ponadpodstawowych na warsztaty finansowe. W trakcie zajęć poprzez grę uczestnicy poznawać będą zasady inwestowania fundamentalnego poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń. Zajęcia odbywać się będą w grupach 6-7 osobowych. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy także na pierwszym spotkaniu w poniedziałek 5 marca od 18.30.

Organizatorami tych zająć jest Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba, a spotkania będą się odbywać w salach pod kościołem.11. Istnieje jeszcze możliwość przekazania 1% ze swojego podatku na Caritas naszej parafii, aby pomóc głodnym i potrzebującym z naszej parafii. Ulotki w jaki sposób wypełnić zeznanie podatkowe znajdziemy na stoliku pod chórem.


12. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Hauke Bosaka 1 za świąteczne przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii i ofiarę 250 zł na potrzeby parafii. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana 26 III o godz. 18.00. Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Hauke Bosaka 2.13. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj m.in.:

– czy rodzice mają obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą do kościoła czy żyją bez ślubu kościelnego?

– początek wielkopostnego cyklu „Czas na duszę” o uczynkach miłosierdzia względem duszy. Dzisiaj o upominaniu grzeszących;

– obrazek z wizerunkiem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i modlitwą o łaski za jego wstawiennictwem.

W „MAŁYM GOŚCIU” m. in.:

– plansza do wklejania obrazków ze Szkolnej Drogi Krzyżowej;

– o. Leon Knabit opowiada o tym, czym się różni post od diety.


14. W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Janinę Marczak. Jej dusze, a także naszych bliskich zmarłych polećmy teraz Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”/