....

Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie

Ogłoszenia Parafialne - :

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. W tym tygodniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości narodu polskiego. Na stoliku z prasą wystawiona jest Księga Abstynencji.

2. W piątek o godzinie 16.30 dla dzieci, 17.30 dla dorosłych i 18.30 dla młodzieży nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zapraszamy.

3. Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 11.30 i o godz. 17.30 z nauką.

4. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej we środę o godz. 17.30, a w piątki na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.00.

5. Przed wyjściem z kościoła Zespół Parafialny Caritas rozprowadza skarbonki Caritas, które mają mobilizować zarówno dzieci, jak i dorosłych do składania jałmużny. Owoc wyrzeczeń wielkopostnych składany do skarbonek wspomoże działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas. Natomiast najlepszym terminem na zbieranie skarbonek będzie Niedziela Palmowa lub Wielka Sobota, kiedy to przyjdziemy, aby poświęcić pokarmy na Wielkanocny stół. Będzie przygotowany Kosz „Jałmużna Wielkopostna”, do którego składane będą skarbonki małe.

6. Na stoliku pod chórem znajdują się kalendarzyki z informacją dotyczącą Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. M. B. z La Salette, który można wesprzeć przekazując 1% podatku dochodowego.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, odwiedzimy chorych w domach od godz. 08. 30, i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. We wtorek po Mszy św. o godz. 18. 00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

9. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia próba liturgii a we środę spowiedź od godz. 17.00.

10. We czwartek 1. marcakandydaci do bierzmowania i świadkowie gromadzą się w kościele o godz. 16.30, o godz. 17.00 rozpocznie się Uroczystość Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli ks. Arcybiskup Senior Tadeusz Gocłowski.

11. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

12. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.15 zostaną poświęcone i rozdane książeczki dla dzieci klas drugich, które przygotowują się do sakramentu pojednania i eucharystii. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

13. Serdecznie dziękujemy OSP za pomoc i zdjęcie baneru z kościoła.