....

Parafia Miłosierdzia Bożego - Sędziszów Małopolski

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Miłosierdzia Bożego - Sędziszów Małopolski

"IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Ogłoszenia parafialne
piątek, 09 marca 2012 19:27


Zapraszamy dziś raz jeszcze do kościoła na Gorzkie Żale o godzinie 1600.
Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Licznym Solenizantom składamy życzenia obfitości wszelkich Bożych łask i opieki św. Patrona.
Od jutra dzieci Szkoły Podstawowej nr 3 będą odprawiać swoje wielkopostne rekolekcje. Prosimy więc bardzo Rodziców i Państwa Nauczycieli, by im pomogli wziąć w nich udział i jak najowocniej wykorzystać te dni. Program poniżej.
W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Cieszy nas, że pojawiają się podawane do wspólnej modlitwy głęboko i ładnie formułowane intencje.
W piątek zostanie odprawione nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. W tym roku rozpocznie się ono po Mszy św. o godzinie 1800 w kościele farnym, a zakończy się pod krzyżem na naszym placu kościelnym. W związku z tym w kościele nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie odprawione tylko jeden raz o godz. 700.
W piątek także rozpocznie się Triduum przygotowujące do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy więc tych wszystkich, którzy chcieliby podjąć to piękne apostolstwo modlitwy i stanąć po stronie życie na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek, w sobotę na Mszę św. wieczorną i w poniedziałek na złożenie deklaracji o przystąpieniu do Adopcji. W ubiegłym roku podjęło to dzieło 95 osób; ufamy, że i w tym nie będzie mniej. Przy tylu atakach na życie to dar bezcenny.
Za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę dziękujemy dziś mieszkańcom klatki I bloku nr 12. Na obecny tydzień prosimy parafian z klatki II tegoż bloku.
Niektórzy podtrzymują dawny i piękny zwyczaj składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jesteśmy i będziemy bardzo wdzięczni za takie ofiary, bo przecież chcemy godnie i pięknie przygotować dekorację świąteczną. Dobrze wiemy, że pięknie zrobiona dekoracja, kwiaty, kadzidło – to wszystko na nas oddziałuje i pomaga głębiej przeżywać uobecniane w liturgii wydarzenia. Na ten cel wydawane pieniądze nazywa się „błogosławionym marnowaniem”.
Jak co roku, nasz Parafialny Zespół Caritas, będzie koordynował akcję gromadzenia i rozdzielania darów żywnościowych dla potrzebujących. Zwracamy się więc tradycyjnie z prośbą do właścicieli Sklepów z terenu naszej Parafii o wyrażenie na to zgody oraz do Was - jako ich Klientów - o zakupienie czegoś więcej i odłożenie do wystawionego tam koszyka dla biedniejszych. Możemy też w formie jałmużny wielkopostnej ofiarować coś, wrzucając datek do skarbonki „dla potrzebujących”. Starajmy się świadczyć miłosierdzie.

Program rekolekcji wielkopostnych dla Szkoły Podstawowej nr 3

Poniedziałek – 19.03.2012

Spotkanie z Jezusem w Słowie Bożym

8.00 – W szkole klasy IV, V, VI

9.00 - W kościele klasy IV, V, VI

10.00 – W szkole klasy 0, I, II, III

11.00 - W kościele klasy 0, I, II, III

Wtorek – 20.03.2012

Spotkanie z Jezusem na Drodze Krzyżowej

8.00 – W szkole klasy IV, V, VI

9.00 - W kościele klasy IV, V, VI

10.00 – W szkole klasy 0, I, II, III

11.00 - W kościele klasy 0, I, II, III

Środa – 21.03.2012

Spotkanie z Jezusem przebaczającym i dającym Życie

8.45 – W szkole klasy III, IV, V, VI

9.00 – W kościele klasy III, IV, V, VI

10.15 – Wyjście do Kościoła klas 0, I, II

10.30 – Uroczysta Eucharystia na zakończenie rekolekcji – wszystkie klasy"