....

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 lutego 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dzisiaj kończymy rekolekcje, jako podziękowanie O. Michałowi ofiarujemy mu naszą modlitwę i ofiary składane w czasie kwesty po Mszy św. na rzecz jego zgromadzenia. Bóg zapłać serdecznie.

2. Za tydzień jak zwykle w I Niedzielę Miesiąca zbiórka do skarbonek Caritas to dar serca na dożywianie i dla polskich misjonarzy.

3. Nauka przed bierzmowaniem dla grupy A we wtorek o godz. 18,00

4. W Wielkim Poście nabożeństwa Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14,00 msza i Droga Krzyżowa w kaplicy szpitalnej, 16,30 – dla dzieci; 17,30 dla dorosłych, 20,00 dla młodzieży. W czasie Drogi Krzyżowej kazania pasyjne. W niedziele Gorzkie Żale o godz.17,30. Za udział w tych nabożeństwach odpust zupełny.

5. Poradnia Rodzinna - specjaliści dyżurują w środy od godz. 17,00 do 19,00 w centrum nr. tel 58/5611537. Nowością jest dyżur prawnika 1 raz w miesiącu w ostatnia środę miesiąca. Będziemy starali się razem pomagać we wszystkich trudnych rodzinnych sprawach, takich jak: kłopoty z dziećmi, z sektami, uzależnieniami, współmałżonkiem itp. Na pewno obiecujemy modlitwę. Zapraszamy.

6. W tym tygodniu dni eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi 15 min przed każdą Mszą św. a w piątek od godz. 16,00, po Drodze Krzyżowej dla dzieci Komunia św. wynagradzająca. Kolekta I piątek dla Ks. Mirka w Brazylii. W I sobotę od rana odwiedzimy chorych parafian.

7. Spotkanie dla dzieci do I Komunii św. w piątki na Drodze Krzyżowej o godz. 16,30

8. KSM w piątek spotkanie młodzieży o godz. 19,00.

9. Ziarno dla dzieci, w sobotę o godz. 10,00.

10. Ks. Damian zaprasza młodzież na ćwiczenia sportowe w naszym Klubie, program umieszczony w gablotach.

11. Świetlica czeka codziennie od 16,00 do 19,30 na chętnych: dzieci, młodzież i niepełnosprawnych – program zajęć również wywieszony w gablotach. Pozostałe punkty planu tygodniowego, jak Nowenna, Różaniec za kapłanów, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina NSPJ od 17,00 do 17,30.

12. W sobotę 3 marca klerycy z grupy teatralnej naszego seminarium przedstawią spektakl Pt. „Historia zwycięstwa” - autor i reżyser nasz kleryk Stasiu, a Jakub jeden z głównych wykonawców, na godz. 19,00 zapraszamy w sobotę do Centrum.

13. Msza młodzieżowa za tydzień 4 marca o godz. 18,00.

14. Można już w centrum przed i po mszach św. odbierać karteczki do wiekopomnej spowiedzi.

15. Rozpoczyna się akcja jałmużny wielkopostnej, jak co roku, zabieramy z kościoła „domki – skarbonki” Caritas, do których przez cały Post składamy ofiarę na „Jałmużnę postną”

Wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu obchodzili, a nadchodzącym obchodzić będą Imieniny, Urodziny, Jubileusze i wszelkie rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy również serdecznie tym, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych.