....

Parafia Przemienienia Pańskiego w Załomiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Przemienienia Pańskiego w Załomiu

"IV Niedziela WIELKIEGO POSTU
18 marca 2012
1. Dziś Niedziela Radości. Słuchamy rozmowy Jezusa z Nikodemem, w której Pan każe nam się narodzić na nowo. Czy realizuję to wezwanie Pana Boga.
2. W najbliższy wtorek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla całej Parafii, które potrwają do czwartku. Rekolekcje głosić będzie ks. Andrzej Moskwa. Spowiedź pół godziny przed i po każdym nabożeństwie. Serdecznie zapraszam.
3. Informuję, że planowane spotkanie z rodzicami dzieci I – komunijnych zostanie przesunięte na następny tydzień. To informacja p. katechetki Iwony Śliżewskiej.
4. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA – Oblubieńca N. M. P. Zapraszam na mszę św. o g. 18:00 szczególnie wszystkich ojców.
5. Zapraszam na katechezy dla młodzieży i dorosłych. Z racji rekolekcji: w poniedziałek o g. 18:30 i w środę o g. 19:00.
6. Dziś słuchamy świadectw osób zaangażowanych w Duchowej Adopcji. To ważny nasz udział w ratowaniu życia.
7. W najbliższy piątek szczególna droga krzyżowa. Zobaczymy historię krzyża na przestrzeni wieków. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziny i dzieci oaz wszystkich starszych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 17:15.
8. Zapraszam na Weekendy Małżeńskie, o których więcej w ulotce na stoliku przy gazetach.
9. IV katecheza przedmałżeńska we wtorek (13.03) o g. 19:00.
10. Wdzięczny za dobrą współpracę z Dyrekcją Zespołu Szkół nr 12 w Załomiu informuję o dniach otwartych szkoły. Zachęcam także, ażeby zapisywać dzieci mieszkające na terenie parafii do naszych szkół.
11. Zachęcam do wsparcia parafialnych działań charytatywnych CARITAS. Rozprowadzamy baranki wielkanocne, kartki świąteczne, świece i skarbonki dla dzieci, które są pomocą w jałmużnie wielkopostnej.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
ks. Piotr Leśniak
proboszcz
dzień
nabożeństwo
20.03 wtorek
8:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
18:00 Liturgia Słowa z nauką rekolekcyjną
21.03 środa
8:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
18:00 Nieszpory z nauką rekolekcyjną
22.03 czwartek
8:00 Jutrznia z nauką rekolekcyjną
18:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną"