....

Parafia pw. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach .

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach

I Niedziela Wielkiego Postu

26. 02.2012

Ogłoszenia duszpasterskie


Czas Wielkiego Postu jest zaproszeniem do bardziej intensywnego słuchania Słowa Bożego, modlitwy, praktyki postu i czynów miłosierdzia. Kościół zachęca nas w tym czasie do powstrzymania się od spożywania, częstowania i kupowania napojów alkoholowych. Widząc tragedię rozpicia naszego społeczeństwa starajmy się ten czas przeżyć w trzeźwości. Niech zachętą do tego będzie rozpoczynający się dziś Tydzień Modlitw o trzeźwość. Chrystus, który zwyciężył szatana jest dla nas mocą i siłą w walce z pokusami. Otwórzmy nasze serca na Jego łaskę.Dzisiaj rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Seminarium Duchownego w Tarnowie mgr Mateusz Duda, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości łask od Pana Jezusa Miłosiernego.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej (w piątki o g. 15.45 i 19.00) oraz w Gorzkich Żalach (w niedziele o g.15.00).

Katecheza w grupach dla młodzieży klas pierwszych Gimnazjum w czwartek o g. 16.00. Po katechezie Msza św.

Msza św. z modlitwą o powołania z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Towarzystwa Przyjaciół WSD w I czwartek o g. 17.00.

Msze św. w I piątek o g.7.00, 15.00, 17.00, w Kipsznej o godz. 16.00. Dzieci ze szkół podstawowych kl.3-6 zapraszamy w raz z rodzicami na Mszę św. i Drogę Krzyżową w I piątek o godz. 15.00

Msza św. i nabożeństwo do M. Bożej w I sobotę o godz. 7.00. Po Mszy św. będzie odmawiany różaniec.

Młodzież klas trzecich Gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. i katechezę w I sobotę o g. 9.00.

Msza św. w int. 10 róży kobiet w przyszłą niedzielę o g. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo stanowe dla kobiet.

Msza św. w intencji osób które modlitwą i życzliwością wspierały Rafała Majchra i jego rodzinę zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11.30. Również w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom Ad Gentes.

Dziękujemy rodzinom z Turska za sprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy kolejne rodziny z Turska nr 41a – 45

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. Czy rodzice mają obowiązek upominać dorosłe dzieci, które nie chodzą do kościoła lub żyją bez ślubu kościelnego? - o pierwszym z uczynków miłosierdzia względem duszy.

Firma z Kierlikówki będzie sprzedawać stroje dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o g. 15.30 przy naszej plebanii.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Irena Kolecka z ul. Jastrzębskiej. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu.