....

Parafia pw. św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Aniołów Stróżów

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 800 i 1730 razem z Chrystusem przemierzamy Drogą Krzyżową, a w niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali, o godz. 1445.

Serdecznie zapraszamy.
W kalendarzu wspominamy dzisiaj św. Kazimierza Królewicza. Swoją modlitwą i wdzięcznością obejmujemy wszystkich solenizantów, a przede wszystkim Czcigodnego Ks. Kanonika Kazimierza – poprzedniego Proboszcza, w intencji którego sprawowana jest dzisiejsza suma parafialna.
W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy gorące podziękowania i jednocześnie najserdeczniejsze życzenia Panu Konradowi Smentek, który ponad sześćdziesiąt lat był organistą w naszym kościele i ze względów zdrowotnych zakończył już prace. Pan Konrad przekazał stanowisko organisty Panu Maciejowi Szmyt z Pucka. Ponadto okazjonalnie grać również będzie Pan Krzysztof Potrykus z Mrzezina.
Funkcję kościelnego sprawować będzie Pan Zdzisław Bastian, który jest jednocześnie Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej.
Zawiązał się Parafialny Zespół „Caritas”, której prezesem jest Pani Małgorzata Hildebrandt. Osoby chętne do wolontariatu w ramach „Caritas” serdecznie zapraszamy do pomocy.
Na plebanii rozpoczęliśmy już kapitalny remont biura parafialnego oraz pomieszczeń, w których zamieszkają poprzedni i obecny ks. Proboszcz.
Przedstawicieli wszystkich wiosek tworzących naszą rodzinę parafialną, a pragnących należeć do Rady Parafialnej, zapraszamy na spotkanie do kościoła w najbliższą środę, po mszy św. wieczornej.