....

Parafia pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze

"OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE
18 MARCA 2012
1. Dziś IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, zwana niedzielą radości – Laetare, o czym świadczy kolor szat liturgicznych. Kościół wzywa wiernych do radości, abyśmy podejmując trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku,
 rozpoczynamy od dziś MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzą Księża z Towarzystwa Chrystusowego: ksiądz Paweł Bortkiewicz i ksiądz Adam Łysy, których witamy i polecamy modlitwie Parafian życząc obfitości darów Ducha Świętego, abyśmy przez te misyjne spotkania dobrze przygotowali się do świąt paschalnych, i spotkali Chrystusa przychodzącego do każdego z nas, szczególnie w sakramencie spowiedzi, która w czasie Misji odbędzie się w czwartek.
PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH
NIEDZIELA 18.03.2012
 podczas każdej Mszy świętej nauki ogólne
 o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
 o godz. 16:15 Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
 Msza święta z nauką ogólną o godz. 9:00 i 18:00
PONIEDZIAŁEK
 godz. 19:00 Spotkanie dla Małżonków i Rodziców
WTOREK 20.03.2012
 godz. 19:00 Spotkanie z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych i studentami
ŚRODA 21.03.2012
 godz. 19:00 Spotkanie żyjącymi w związkach niesakramentalnych
PONIEDZIAŁEK I WTOREK
 godz. 10:30 Konferencja dla uczniów Gimnazjum nr 3
 godz. 12:00 Konferencja dla uczniów Gimnazjum nr 1
ŚRODA I CZWARTEK
 godz. 10:30 Nauka dla uczniów klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej
 godz. 11:30 Nauka dla uczniów klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej
CZWARTEK 22.03.2012 - SPOWIEDŹ MISYJNA
Nabożeństwo pokutne i spowiedź od godz. 8:00 do 10:00 oraz od godz. 15:30 do 19:00
PIĄTEK 23.03.2012
 godz. 10:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych
 godz. 12:00 Droga krzyżowa dla dzieci
 godz. 17:15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych
 Msza święta o godz. 18:00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych
NIEDZIELA 25.03.2012
 podczas każdej Mszy świętej nauki ogólne
 po Mszy świętej o godz. 10:30 poświęcenie Krzyża Misyjnego
 o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym
2. Dziś także III Niedziela miesiąca modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii, Msza święta w ich intencji o godz. 10:30.
3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest to także dzień patronalny naszego Księdza Proboszcza, w intencji którego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta o godz. 18:00. Wszystkich naszych Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W sobotę odbędzie się uroczyste zakończenie I Synodu Diecezji Legnickiej, któremu będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce. Rozpoczęcie w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy o godz. 10:45, o godz. 11:45 z kościoła wyruszy procesja do naszej katedry. Proszę i zarządzam, aby w tym czasie, w całej diecezji, w naszych kościołach biły dzwony (11:45-12:00). Niech ich dźwięk oznajmi światu, iż w życiu Kościoła Legnickiego ma miejsce doniosłe wydarzenie. Gorąco proszę, aby tego dnia, a także w dniu 25 i 26 marca w kościołach parafialnych zapalone były świece synodalne. Niech umieszczone na nich wezwanie, aby Chrystusa poznać, kochać i naśladować, stanie się dla nas okazją do realizacji postanowień I Synodu Diecezji Legnickiej,
 również w sobotę nie będzie Mszy świętej w kościele św. Anny o godz. 17:00, w tygodniu zachęcamy do indywidualnej adoracji w kościele św. Anny i wypraszania potrzebnych łask na czas Misji Świętych dla naszej Wspólnoty Parafialnej.
5. W przyszłą niedzielę zakończenie Misji Świętych, podczas Mszy świętej o godz. 10:30 poświęcenie krzyża misyjnego,
 w związku z uroczystością ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO, obchodzony jest Światowy Dzień Świętości Życia. Kościół modli się w intencji nienarodzonych dzieci i matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13.15 z przyjęciem chętnych do modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych w ramach Duchowej Adopcji Życia Poczętego. Na zakończenie tej Eucharystii udzielimy specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są paschaliki na stół wielkanocny, które będziemy mogli zapalić w Wigilię Paschalną od poświęconego ognia, a w czasie świąt wspólnie z rodziną zanieść na groby naszych bliskich, nasza ofiara składana na świece przeznaczona jest dla najbiedniejszych dzieci wspomaganych przez diecezjalną Caritas.
7. Dziękujemy za ofiary składane na zakup nowego wyświetlacza diodowego do pieśni.
8. Zapraszamy wszystkie osoby utalentowane wokalnie do wsparcia naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00 w salce przy kancelarii.
9. Zachęcamy wszystkich gimnazjalistów, licealistów i studentów do wzięcia udziału w IV Legnickim Marszu dla Życia, który odbędzie się 1 kwietnia. Jest to spotkanie młodzieży z całej diecezji zakończone specjalnym koncertem. Koszt - 15 zł. Szczegółowych informacji udziela ksiądz Robert.
10. Parafia Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie, oraz Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje w maju pielgrzymkę do Wilna, a w najbliższą sobotę pielgrzymkę do Częstochowy – szczegóły podane są w gablocie, zapisy w biurze Radia Maryja w domu katechetycznym.
11. Parafia Matki Bożej Miłosierdzia zaprasza w poniedziałek 26 marca na film Wszystko o człowieku szczegóły projekcji filmu i dyskusji jaka będzie miała miejsce po jego zakończeniu podane są na plakacie przy wyjściu z kościoła.
12. Filharmonia Dolnośląska zaprasza na III Dni Muzyki Pasyjnej, program podany jest w gablocie.
Niech Boże błogosławieństwo i dar Ducha Świętego umacnia nas wszystkich na ten szczególny czas Misji Świętych."