....

Parafia p.w. św. Karola Boromeusza

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzym.-Kat. Parafia p.w. św. Karola Boromeusza
53-411 Wrocław, ul. Krucza 58

"Ogłoszenia Duszpasterskie -

IV Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela „Laetare”
18 marzec 2012 r.
Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Laetare (z łac. raduj się). Niedziela ta jest dniem radości, abyśmy nie zagubili wśród naszych wielkopostnych umartwień radości zmartwychwstania, abyśmy pogłębiali w sobie tęsknotę za radością poranka Zmartwychwstania. Jest to radość płynąca ze świadomości darmowej łaski zbawienia jaką zostaliśmy obdarowani przez Boga.
Dzisiaj podczas sumy parafialnej o godz. 13.00 udzielimy sakramentu Chrztu św. nowym członkom parafii.
Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do udziału w tradycyjnych wielkopostnych nabożeństwach. Drogę Krzyżową odprawiamy zawsze w piątki o godz.: 11.15 oraz o 17.15, a także dla dzieci o godz.: 16.30 oraz dla studentów i młodzieży o godz.: 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy odprawiać w niedziele o godz.: 18.00. W tym roku rozważania pasyjne podczas nabożeństw Gorzkich Żali głosi Bronisław Pałys Kawaler Zakonu św. Grobu Bożego w Jerozolimie. Zachęcamy naszych parafian, aby nie odkładali sakramentu Pokuty i Pojednania na ostatni tydzień Wielkiego Postu.
Liceum Salezjańskie we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2012/2013 oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 24 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje na plakatach.
Szkoła Podstawowa Nr 43 przy ul. Grochowej we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 24 marca w godzinach od 9.00 do 12.00. Bliższe informacje na plakatach.
Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian i przyjaciół do wzięcia udziału w Jarmarku Wielkanocnym z kiermaszem pt.: "Tradycje Najpiękniejszych Świąt", który odbędzie się w Niedzielę Palmową 1 kwietnia na placu przed kościołem. Biorąc udział w Jarmarku dołożymy cegiełkę na renowację elewacji świątyni - Naszego Domu. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapraszają organizatorzy i proszą o cegiełkę.
Od niedzieli 25 marca serdecznie prosimy o składanie artykułów żywnościowych i środków czystości do wystawionego w kościele kosza. Przeznaczymy je na pomoc świąteczną dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
W środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej z klas drugich, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Zapraszamy chętnych do udziału w szóstej edycji kursu alfa. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 20 marca o godz. 18.00 w kawiarence parafialnej.
Pragniemy poinformować, że tegoroczne Rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum Nr 16 i Gimnazjum nr 30 odbędą się w dniach od 19 do 21 marca (pon. - śr.). Msza św. z godz. 8.00 będzie odprawiana w kaplicy Porcjunkula.
W sobotę 31 marca we Wrocławiu odbędzie się Manifestacja w obronie TV Trwam. O godz. 16.00 wymarsz spod pomnika B. Chrobrego przy ul. Świdnickiej, przemarsz przez Rynek na pl. Solny; wcześniej, o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. za Ojczyznę w kościele Bożego Ciała. Prosimy o przyniesienie flag, sztandarów, transparentów i innych atrybutów narodowo - chrześcijańskich.
Szkoła jazdy Turbo zaprasza wszystkich chętnych na kurs prawa jazdy. Młodzież może rozpocząć naukę gdy skończy 17 lat i 9 miesięcy. Najbliższy kurs rozpocznie się w sobotę 24 marca o godz. 9.00 w sali parafialnej nr 11. Zapisy codziennie od godz. 14.00 do 16.00 w biurze lub telefonicznie.
Zapraszamy 24 marca /sobota/ do naszego kościoła na obchody Narodowego Dnia Świętości Życia. W programie obchodów o godz. 17:30 przewidziane są świadectwa małżonków oraz wspólna modlitwa w intencji nienarodzonych. Będzie także okazja do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Centralnym punktem uroczystości będzie wspólna Eucharystia o godz. 18:00, której przewodniczył będzie ks. abp. Marian Gołębiewski. Na zakończenie uroczystości o godz. 19:00 odbędzie się koncert „Jutrznia dla nienarodzonych” autorstwa Pawła Bębenka w wykonaniu Wielkiego Chóru i Orkiestry proLife oraz chóru „Vox Clemens”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych uroczystościach.
Zachęcamy do udziału w parafialnych pielgrzymkach zagranicznych planowanych w tym roku kalendarzowym. Autokarowa pielgrzymka do sanktuariów Francji i Hiszpanii planowana jest w dniach od 12 do 22 kwietnia. W jesieni od 20 września do 4 października planowana jest pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej (Egipt, Jordania i Izrael) Na pielgrzymki można zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Wszystkim naszym Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom i Pielgrzymom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB Łaskawej oraz owocnego przeżycia czasu wielkopostnej przemiany.
Franciszkanie"