....

Parafia pw. Św. Marcina w Gostyninie - 18.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

"CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 marca 2012

1.Niedziela dzisiejsza – Niedziela Laetare – pomaga bez rozpaczy, z rozwagą spojrzeć na kolejny etap wielkopostnego skupienia.

2.W piątek o godzinie 9.00, 16.00 i 17.15 zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

3.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje po Świętach Wielkanocnych REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE ODNOWY, zwane popularnie REO. 25 marca, w przyszłą niedzielę, na każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wysłuchania świadectw osób, które doznały autentycznego nawrócenia i dla których Jezus stał się Panem ich życia. Zachęcamy do uważnego wysłuchania świadectw oraz zapraszamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach, które w naszej parafii rozpoczną się po świętach. Bliższe informacje podamy w późniejszym czasie.

4.W Niedzielę Palmową – 1 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W tym dniu odbędzie się również diecezjalne spotkanie młodzieży z biskupem Płockim Piotrem Liberą w Płońsku. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd młodzieży na to spotkanie. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Informacje u ks. Marcina.

5.26 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP, również tego dnia jest obchodzony Dzień Świętości Życia – Dzień modlitw w intencji dzieci poczętych a jeszcze nienarodzonych. Tego dnia o godzinie 18:00 w naszym kościele będzie możliwość złożenia deklaracji Duchowej Adopcji – czyli podjęcia codziennej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji jednego dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone, aby ochronić przed aborcją. Na stolikach pod chórem są wyłożone deklaracje i ulotki odnośnie Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

6.W niedzielę po Mszy św. o godz.13.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.

7.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich serdecznie zaprasza do nabywania nowych kart świątecznych.

8.Zbliża się czas przygotowania w kościele Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dlatego planujemy - jak w roku ubiegłym – zakup na giełdzie kwiatowej odpowiedniej ilości i gatunków. Stąd prosimy o włączenie się w złożenie dowolnej ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła lub do Siostry Zakrystianki.

9.Bóg zapłać za ofiary."