....

Parafia Rzymsko - Katolicka pw. ŚW. BARTŁOMIEJA Stare Bojanowo

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko - Katolicka
pw. ŚW. BARTŁOMIEJA
ul.Główna 33
Stare Bojanowo
64 - 030 Śmigiel

"III Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2012r.

Msze św. w niedzielę o godz. 800, 930 i 1100. W tygodniu o godz. 1800, w środę o 800. We wtorek nowenna do MBNP. W piątek droga krzyżowa o godz. 1500, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1400.

W piątek Msza św. za zmarłych o godz. 1700 w kościele św. Bartłomieja, również wieczorna w kościele św. Bartłomieja.

Całodzienna spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w czwartek 29 marca.

W piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 1500 w kościele św. Teresy prowadzoną przez dzieci kl. II w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Zapraszam na nią również dorosłych, ponieważ nie będzie drogi krzyżowej o godz. 1700.

Dobiegły końca nasze rekolekcje parafialne i szkolne. Dziękuję OO Franciszkanom z Osiecznej a szczególnie O. Emilowi, które je prowadził. Szczególne podziękowanie naszym katechetom p. Ani i p. Dawidowi za pomoc przy ich organizacji, Dyrekcji za życzliwość i wszystkim nauczycielom, którzy towarzyszyli dzieciom i młodzieży za opiekę i świadectwo wiary.

Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona jest na cele budowlane i remontowe w parafii. „Bóg zapłać" za wszystkie składane ofiary, również te indywidualne w kancelarii. Wymieniliśmy okna w zakrystii kościoła św. Bartłomieja na nowe. Trwają prace przy opracowaniu nowych ławek w kościele św. Bartłomieja.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 1630 do 1730 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w marcu. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że 15 marca mija termin opłacenia podatku za I kwartał a 31 marca termin opłaty dzierżawy za I półrocze.

W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dotąd wywiązało się z tego obowiązku 80 rodzin co stanowi zaledwie 14% parafian.

Bardzo dziękuję tym, którzy posprzątali kościół św. Teresy w minionym tygodniu. Do sprzątania kościoła św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 92-86 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krótkiej i Głównej nr 84.

Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i Gościa Niedzielnego. Przed kościołem u ministrantów można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł."