....

Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Królowej Polski 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski
ul. Żeromskiego 21
66-400 Gorzów Wielkopolski

"3 Niedziela Wielkiego Postu, 11 marca 2012 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a w piątek na Drogę krzyżową o godz. 9.30, 17.45 i 19.15. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.
2. Od poniedziałku do piątku w naszej parafii będą trwały rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjum i liceum. Poprowadzi je ks. Przemek Janicki z Zielonej Góry z zespołem ewangelizacyjnym. Niech nasza modlitwa wspiera prowadzących i uczestników rekolekcji. Rodziców prosimy o zwrócenie uwagi, aby dzieci w tych dniach były na rekolekcjach. Z powodu rekolekcji w środę, czwartek i piątek Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiana w górnym kościele.
3. W piątek zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo św. Weroniki Giuliani. Msze św. o godz. 7.00 i 18.30 będą w Jej kaplicy, Msza o godz. 9.00 w górnym kościele.
4. Również w piątek o godz. 17.45 nasze dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II i modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
5. Msza św. z konferencją dla rodziców dzieci I-komunijnych w sobotę 17 marca o godz. 18.30. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 dzieci otrzymają Pismo św., aby potem dokonać jego intronizacji w rodzinie. Obecność obowiązkowa.
6. W sobotę 17 marca w auli Domu Parafialnego odbędą się spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania. Grupa starsza o godz. 15.00, grupa młodsza o 16.00.
7. W przyszłą niedzielę w parafii Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Warszawskiej rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
8. Parafia Najświętszego Zbawiciela z ul. Niemcewicza organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej 24 marca. Program i sposób zapisów na plakacie.
9. W Głogowie pod koniec marca odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Termin i zgłoszenia na plakacie.
10. W prasie katolickiej o tym, ile pieniędzy ma Kościół, naszej pielgrzymce do Rokitna, oraz:
- w Niedzieli, o tym, że nie da się wystąpić z Kościoła, że zły duch wykorzysta każdą furtkę oraz o słodkich niedzielach w naszej parafii i świetlicy;
- w Gościu Niedzielnym wyznanie katoliczki z Pakistanu skazanej na śmierć za wiarę, o tym, że wątpiącym trzeba dobrze radzić, o katastrofie kolejowej
- są też nowe numery Naszej Drogi, Cudów i łask Bożych oraz Naszej Arki.
11. Bóg zapłać za ofiary składane dla potrzebujących w ramach jałmużny postnej oraz na utrzymanie naszej świątyni."