....

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Krzyża we Wrześni. 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Krzyża we Wrześni.

"1.03.2012 - III Niedziela Wielkiego Postu
sobota, 10 marca 2012 23:09
Wszyscy, którzy chcieliby wrócić do treści tegorocznych nauk rekolekcyjnych - mogą je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po nabożeństwie tj. około godz. 17 będzie Msza Święta.
W środy o godz. 17.30 wprowadzamy prywatną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 jest jak zwykle Msza Święta z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
Spotkanie Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w czwartek w plebanii, po wieczornej Mszy Świętej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich członków tego Koła.
Jak już informowaliśmy, w piątek i sobotę nasz Parafialny Zespół CARITAS będzie patronował zbiórce żywności w markecie „Polo” przy ulicy Paderewskiego. Zebrana żywność będzie przeznaczona dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących pomocy z naszej parafii.
W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msze Święte tego dnia są o godz. 17.00 i 18.00.
Ostatnie spotkanie młodzieży III roku katechizacji przedmałżeńskiej połączone z rozdaniem zaświadczeń ukończenia tej katechizacji zostaje przesunięte z najbliższego piątku na niedzielę 25 marca o godz. 16.15. Młodzież ta uczestniczy w nabożeństwie Gorzkich Żali i potem na Mszy Świętej a następnie będzie uroczyste zakończenie katechizacji.
W przyszły poniedziałek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca N.M.P. Jest to też dzień imienin kanonika Józefa Wronki. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza Święta – od całej naszej wspólnoty parafialnej,w intencji tego długoletniego duszpasterza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła.
Spotkanie rodziców dzieci, które 20 maja o godz. 10.30 mają przystąpić do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00. Na to spotkanie zapraszamy oboje rodziców tych dzieci.
Msza Święta sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 rozpocznie też rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Rekolekcje będą trwały do środy 21 marca i poprowadzi je ksiądz Antoni Balcerzak – egzorcysta diecezjalny.

klasy 0 – 5 będą miały spotkania rekolekcyjne w przyszły poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 – 11.15 i zakończenie rekolekcji w przyszłą środę Mszą Świętą sprawowaną o godz. 10.00

klasy 6-te i wszystkie klasy gimnazjum będą miały spotkania rekolekcyjne w przyszły poniedziałek i wtorek od godz. 11.30 do 12.45 i zakończenie rekolekcji w przyszłą środę Mszą Świętą sprawowaną o godz. 11.00.


Podobnie jak w ubiegłym roku ksiądz dziekan z Fary za naszym pośrednictwem – informuje, że ze względu na dużą ilość dzieci ze szkół podstawowych w tamtej parafii – Fara zmuszona jest przeprowadzić rekolekcje dla uczniów gimnazjum w innym terminie. Z tego powodu gimnazjaliści chodzący do szkół będących na terenie Fary – muszą wziąć udział w rekolekcjach we Farze. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy nasi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mający rekolekcje w dnach 18 -21 marca, biorą w nich udział w naszej parafii. Plan rekolekcji jest wywieszony na oszklonych drzwiach kościoła oraz w gablocie. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych, jak co roku bierze udział w rekolekcjach organizowanych przez szkołę, do której uczęszcza.
W przyszłą niedzielę z okazji zakończenia IX Zjazdu Gnieźnieńskiego i 50 – tej rocznicy święceń kapłańskich księdza Prymasa – Józefa Kowalczyka, odbędzie się w katedrze o godz. 19.00 nadzwyczajny koncert z udziałem światowej sławy wykonawców z jednym z najznakomitszych dyrygentów naszych czasów Sir Christopherem Hogwoodem. Serdecznie zapraszamy na ten koncert. Wstęp wolny. Przyszły poniedziałek 19 marca w katedrze o godz. 12.00 - dniu imienin księdza Prymasa, dostojny solenizant wraz ze swoimi współpracownikami i księżmi dziekanami odprawi uroczystą Mszę Świętą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniu imienin naszego arcypasterza.
W związku ze zbliżającym się 25 marca, który jest Dniem Świętości Życia, za 2 tygodnie podczas uroczystej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.30, podobnie jak w latach będzie można włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły podamy za tydzień.
Już dzisiaj informujemy, że spowiedź wielkanocna z udziałem księży dekanatu odbędzie się w naszej parafii w czwartek przed Niedzielą Palmową tj. 29 marca. Godziny spowiedzi będą takie jak w roku ubiegłym a dokładnie podamy je w niedzielę 25 marca.
Ponadto informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii będzie w środę 16 maja podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 17.00. Za zezwoleniem księdza Prymasa sakramentu Ducha Świętego udzieli ksiądz arcybiskup Tomasz Peta, ordynariusz diecezji Astana w Kazachstanie. Ksiądz arcybiskup pochodzi z Inowrocławia i przewodniczy Konferencji Biskupów Kazachstanu.
Zaproszenia do spowiedzi wielkanocnej prosimy odbierać w zakrystii, po Mszach Świętych."