....

Parafia Rzymskotalicka pw. św. Antoniego Padewskiego Ostrów Wlkp.

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskotalicka
pw. św. Antoniego Padewskiego
ul. Raszkowska 39
63-400 Ostrów Wlkp.

"Ogłoszenia Duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Słowo Boga ukazuje nam Jezusa Chrystusa zatroskanego o prawdziwą modlitwę w świątyni.2. Gorzkie Żale dzisiaj o 15.30. Po Gorzkich Żalach dodatkowa Msza św. około godziny 16.153. Podczas zbiórki ofiar do puszek w ubiegłą niedzielę na talony żywnościowe dla najuboższych parafian zebraliśmy 2.210 zł. Do Skarbony „Na chleb św. Antoniego” złożono 805 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie, „Bóg zapłać”!

4. Zbiórka ofiar przed Kościołem na Misje – Dzieło Pomocy „Ad Gentes” w przyszłą niedzielę 18 marca.

5. W środę 14 marca po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza na Drogę Krzyżową.6. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek o godz. 15.30 w Kaplicy Jana Bosko.7. W czwartek 15 marca o godz. 17.40 modlitwa Nowenny prowadzona przez Bractwo św. Józefa z Kalisza z Parafii Narodzenia NMP ku czci swojego Patrona połączona z Adoracją Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po niej Msza św.8. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o 8.30 i 18.00, dla dzieci o 17.00 z Komunią św., a dla młodzieży o 19.30 w kościele, na podstawie filmu „Pasja”.9. Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich oraz Duszpasterstwo Służby Zdrowia zapraszają Pracowników oraz byłych Pracowników Lecznictwa na Wielkopostny Dzień Skupienia w sobotę 17 marca godz. 10.00 w Ośrodku Caritas w Przedborowie.10. Olimpiada Teologii Katolickiej dla młodzieży, etap diecezjalny, w czwartek 15 marca w naszym Domu Katechetycznym.11. Z racji Uroczystości św. Józefa, 19 marca, Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i o 10 w bocznej nawie przed ołtarzem św. Józefa. Wieczorem Msza św. o godz. 18.30. Po niej spotkanie osób odpowiedzialnych z Grup Duszpasterskich, w celu przygotowania uroczystości na dzień 4 maja z udziałem Ks. Bpa Stanisława Napierały tj.: Bierzmowania, 25-lecie Kaplicy Wieczystej Adoracji, instalacji relikwii bł. Jana Pawła II i pożegnanie Ks. Biskupa.12. Zgodnie z ogłoszeniem dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na prace remontowe budynków przyparafialnych . Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wlkp. organizuje pod patronatem Starosty Ostrowskiego „Targi Pracy” w czwartek 15 marca. Szczegóły na plakatach.
14. Dyżur duszpasterski w tym tygodniu pełni Ks. Rafał Kopis."