....

Parafia Św. Kazimierza Bilcza

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia Św. Kazimierza
Bilcza, ul. Marmurowa 3
26-026 Morawica /k. Kielc

"IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 - 25 marca 2012 r.


W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00 na GORZKIE ŻALE, z kolei w piątek na DROGĘ KRZYŻOWĄ – o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży oraz o godz. 17.00 dla dorosłych.
Jutro – w poniedziałek, 19 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP.
Na Msze św., które zostaną odprawione o godz. 16.00 i 17.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn, bowiem św. Józef jest ich patronem i opiekunem.
W środę, 21 marca po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych wyjazdem na Parafialną Pielgrzymkę do Włoch , którą organizujemy w dniach od 8-15 października br.
Wszystkich zapisanych na Pielgrzymkę na Litwę prosimy o dopłacenie do całości pielgrzymki do najbliższego piątku, 23 marca.
W przyszłą niedzielę, 25 marca po Mszach św. przy wyjściu z naszej kaplicy odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczonych na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.
Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 - przygotowanie liturgiczne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy wszystkich o obecność!
Spotkania grup parafialnych:
- w czwartek o godz. 15.30 zbiórka ministrantów ze Szkoły Podstawowej;
- w piątek po Mszy św. wieczornej – Krąg Biblijny;
- w sobotę o godz. 14.00 próba Scholi Parafialnej.
W tym tygodniu Spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie: w poniedziałek – par. Lisów (a także Odpust – Suma o godz. 11.30), we wtorek – par. Brzeziny, a w sobotę – par. Morawica. Z racji Spowiedzi w Morawicy Msza św. w sobotę w naszej kaplicy zostanie odprawiona o godz. 7.30 rano.
Przypominamy, że REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii odbędą się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. Wychodząc dzisiaj z kaplicy można zabrać szczegółowy program tych Rekolekcji (na odwrocie znajdziemy Obrzęd śniadania wielkanocnego w polskiej rodzinie). Już dziś informujemy, że odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Poniedziałek, 2 kwietnia br. od godz. 15.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii!
Kto chciałby ochrzcić swoje dziecko w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych na Sumie o godz. 11.30 to bardzo prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.
Rekolekcje Wielkopostne dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w tym tygodniu - w czwartek, piątek i sobotę o godz. 19.00 w Parafii św. Józefa w Kielcach (w dolnym kościele). Zainteresowanych zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy i ofiarę na kościół (160 zł.) rodzinom, które w ubiegłym tygodniu pracowały. Prosimy o pomoc przy sprzątaniu kaplicy kolejne 5 rodzin z ul. Żeromskiego w piątek o godz. 18.00.
Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie w minionym tygodniu złożyliście na budowę naszego kościoła! Szczególnie dziękujemy tym rodzinom, które co miesiąc składają zadeklarowane przez siebie ofiary.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej!
Można nabyć nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Jest nasza gazetka parafialna „Parafianin”. Ze stojaka przy wyjściu z kaplicy można zabrać bezpłatną gazetę wydawaną przez Radio Plus-Kielce. Można także nabyć baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na cele Caritas Diecezji Kieleckiej.


SPRAWY GOSPODARCZE:
W minionym tygodniu wznowiliśmy prace na budowie naszego kościoła. Obecnie trwa montaż centralnego ogrzewania (podłogowego) - na całej powierzchni kościoła zostaje rozkładany specjalny "wąż". Na chórze rozpoczęto prace związane z murowaniem balustrady zabezpieczającej.


OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:
Zapraszamy Rodziców dzieci 5, 6 i 7-letnich na zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej 20 i 21 marca br. w godz. 15.30-17.30. Pierwszego dnia zapisów, czyli 20 marca o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z Dyrekcją i Wychowawcami w świetlicy szkolnej.
W tych dniach można także dokonać zapisów uczniów do I klasy gimnazjum (dotyczy to uczniów nie uczęszczających obecnie do VI klasy SP w Bilczy). Do zapisania dziecka proszę zabrać ze sobą odpis aktu urodzenia dziecka.
Fundacja „Kazimierz’’ z dniem 14 marca br. rozpoczęła nabór dzieci do Punktu Przedszkolnego w Bilczy na rok szkolny 2012/2013. Zainteresowanych Rodziców prosimy o pobranie deklaracji zapisu i złożenie jej w sekretariacie szkoły. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona!
Przedszkole „Szalony Brzdąc’’ w Bilczy przy ul. Marmurowej 14B (w Centrum Paradise) ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2012/2013. Więcej informacji pod numerem telefonu: 696-441-289 lub (41) 301-01-01.WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM
ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA!

SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA
i WYPRASZAMY WSTAWIENNICTWA
ICH ŚWIĘTYCH PATRONÓW!NIECH BÓG NAM BŁOGOSŁAWI!"