....

Parafia Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

"Ogłoszenia duszpasterskie na 11 marca 2012 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
„Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na tacę na utrzymanie naszej Bazyliki.
Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum przy szkołach podstawowych. Spotkania odbywać się będą w kościele w poniedziałek, wtorek i w środę: o godz. 9.30 – klasy IV – VI; o godz. 11.00 – klasy gimnazjalne; o godz. 12.30 – klasy I – III.
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 8.30 i 17.30; dla młodzieży o 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej.
Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, studentów i młodzieży szkół średnich rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 25 marca.
W sobotę 17 marca o godz. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na „Requiem d-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta pod batutą dra Benedykta Odyi, w wykonaniu Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, Chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jako soliści wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W niedzielę 18 marca na Mszy św. o godz. 10.00 usłyszymy pieśni pasyjne w wykonaniu scholi gregoriańskiej.
Z okazji przypadającego w marcu Ogólnopolskiego Dnia Modlitw za Więźniów, w przyszłą niedzielę Liturgię Mszy św. o godz. 13.00 poprowadzi Bractwo Więzienne: usłyszymy świadectwa więźniów a o godz. 12.30 poprowadzą modlitwę różańcową. Zapraszamy.
Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do specjalnej puszki przy wyjściu z Bazyliki.
Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać w biurze parafialnym, również w niedzielę od 8.00 do 13.00; można także zamówić intencje mszalne i nabyć paschaliki na stół wielkanocny.
Ruch „Światło – Życie” zaprasza 25 marca br. na „Randkę Małżeńską Bis” w ramach akcji „Kibicuj Rodzinie”. Seans filmowy w kinie „Adria” połączony będzie z niespodzianką multimedialną. Jest to nowoczesna propozycja miłego spędzenia czasu dla małżonków. Szczegóły na stronie internetowej: www.kibicujrodzinie.pl.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki, Nasz Dziennik, Głos Ojca Pio, Osservatore Romano, Dla Rodziny.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Anna Libich, Józef Pietrzyk, Faustyna Panasiuk, Halina Gajewska i Irena Olbratowska. Ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu..."