....

Parafia Świętych Wojciecha i Jerzego w Zatorze

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętych Wojciecha i Jerzego w Zatorze
I Niedziela Wielkiego Postu

• W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed pierwszą Mszą Godzinki o Męce Pańskiej, a o godzinie 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, zaś w każdy piątek o 17:00 Droga Krzyżowa dla Dzieci a dla dorosłych i młodzieży po Mszy wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych.
• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź we czwartek od 16:30 i w piątek od 15:00. O 16:00 Msza św. dla dzieci a po niej Droga Krzyżowa (wyjątkowo nie o 17:00).
• We czwartek o 17:00 Godzina Święta.
• Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę od godz. 8:00.
• W sobotę o 2000 Wieczór Jana Pawła II.
• Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Woli Zachariaszowskiej.
• Za tydzień w niedzielę o 14:00 msza dla przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Szczególnie zapraszamy na tę Eucharystię młodzież mającą przyjąć Bierzmowanie w marcu wraz z rodzicami. Będzie bowiem celebracja poświęcenia i wręczenia krzyży.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Ogłoszenia 13.03.2011.

I Niedziela Wielkiego Postu


· Dziś o 1400 Msza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodziców.

· We wtorek o godzinie 1800 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania.

· We czwartek – wspomnienie św. Patryka - o 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach nowenny tygodni przed beatyfikacją Jana Pawła II. Od 1730 okazja do cichej adoracji.

· W piątek - wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego - o godz. 1700 Droga Krzyżowa dla dzieci, natomiast bezpośrednio po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. W Trzebieńczycach (Laskowej) Droga Krzyżowa o 1600 a po niej Msza święta.

· W sobotę uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, a za razem imieniny księdza Proboszcza.

· W niedziele Wielkiego Postu przed pierwszą Mszą Godzinki o Męce Pańskiej, a o 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W Trzebieńczycach (Laskowej) o 1500. Składka na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

· Bóg zapłać parafianom z Podolsza z ul Zatorskiej numery nieparzyste od 65 do 95 za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy, aby ten dyżur podjęli przystępujący do bierzmowania.

· Formą wielkopostnej jałmużny jest nabywanie baranków Caritas. Od przyszłej niedzieli będą dostępne u młodzieży przed kościołem oraz w zakrystii.

· Oddajmy Bogu wielkopostne postanowienia. Rozpalmy w sobie pragnienie trwałej i głębokiej przemiany życia. Niech nas w tych postanowieniach umacnia Boże błogosławieństwo.