....

Rzymskokatolicka Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Rzymskokatolicka Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2012.03.04 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
W Wielki Poście odprawiamy nabożeństwa mocno uświęcone tradycją Kościoła i wpisane w naszą pobożność. W naszym kościele Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 16.30, a Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 17.30. Dla dzieci będzie dodatkowa motywacja do udziału w drodze krzyżowej przez obrazki, które będą rozdawane. Pamiętajmy o naszych dobrowolnych umartwieniach, wyrzeczeniach, postanowieniach wielkopostnych, dobrych uczynkach, jałmużnie dla ubogich i znajdźmy więcej czasu na modlitwę.
Z powodu kolędy Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie miało Mszę św. i spotkanie nie w najbliższą I środę miesiąca tak jak zawsze, ale w sobotę 10 marca. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Po Mszy świętej spotkanie.
Msze św. w dni powszednie będą od tego tygodnia tak jak w ciągu roku: poniedziałek, wtorek i środa o g. 8.00, a w czwartek, piątek i sobotę o g. 18. Również kancelaria parafialna będzie czynna od tego tygodnia tak jak w ciągu roku, czyli: poniedziałek, wtorek i środa w g. 8.30 – 9.00, a w czwartek i piątek w g. 18.30 – 19.00. W sobotę, oraz święta państwowe i kościelne kancelaria jest nieczynna.
Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek 5 marca: ul. Nowowiejska 32 – 111

Wtorek 6 marca: ul. Retmańska nr 1 – 20 ( brama od strony Wału Miedz.)

Środa 7 marca: ul. Retmańska nr 21 – do końca ( brama od strony Wisły)

Czwartek 8 marca: nie będzie kolędy

Piątek 9 marca od g. 19.00: ul. Krokusów

Sobota 10 marca: ul. Podstołeczna i Nowowiejska numery 1 – 31

W następnym tygodniu:

Poniedziałek 12 marca: ul. Nad Wisłą nr 3 – 11.

Wtorek 13 marca: ul. Nad Wisłą nr 13 – 41.

Sobota 17 marca: ul. Wiślanego Nurtu.Początek wizyty duszpasterskiej od poniedziałku do środy o g. 16, w piątek o g. 19, a w sobotę o godz. 10.00.W ten sposób dobiegnie końca wizyta duszpasterska. Te rodziny, które zostały pominięte z różnych powodów, a chciałyby odwiedzin kolędowych i błogosławieństwa domu proszę o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii w najbliższych dniach.
Po raz drugi w tym roku szkolnym organizowana jest Randka Małżeńska. W ramach tego wydarzenia projekcja filmu w naszym dolnym kościele 25 marca o godz. 16.00. Informacje na plakacie w gablotce.


Postaram się na następną niedzielę sprowadzić kilka książek do sklepiku do poczytania na czas wielkiego postu.


Dziękujemy ks. Stanisławowi za przybliżenie nam postaci św. Andrzeja Boboli.


Zachęta do czytania prasy katolickiej.