....

Niedziela 04.03.2012 Parafia p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej

Ogłoszenia duszpasterskie - 26.02.2012 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26.02.2012 R.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. Dziś niedziela trzeźwości. Polecamy Bogu w sposób szczególny ludzi uzależnionych od alkoholu, ich rodziny i podejmujemy abstynencję przynajmniej w czasie Wielkiego Postu. Osoby, które podejmą abstynencję, to znaczy: nie pić napojów alkoholowych, nie kupować, nie częstować, nie namawiać prosimy o wpisanie się do księgi trzeźwości, która będzie wystawiona przed obrazem Matki Bożej przez cały Wielki Post. Wpisując do księgi swoje nazwisko i imię piszemy także, na jaki
okres podejmujemy abstynencję, można na rok, na całe życie. Podejmijmy wielkopostne umartwienia i postanowienia.
2. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Krzyż Jezusa Chrystusa to wielki znak nędzy i podłości grzechu, ale także znak przebaczającej miłości Boga. Z ta świadomością przystępujmy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz w Eucharystii, która jest pamiątką i uobecnieniem Ofiary Krzyża. Dzieci w niedzielę prosimy o uczestniczenie we Mszy św. o godz. 11.00.
3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz.16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.00, oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 9-tej.
4. W I czwartek i w I piątek - spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania . Młodzież uczestniczy w spowiedzi św., Mszy św. i katechezie.
5. W przyszłą niedzielę, 4 marca- zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski do skarbony pod chórem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać ofiarodawcom.
6. W pierwszy czwartek i pierwszy piątek spowiedz od godz. 17.00 Następnie nabożeństwa o godz. 17.30 i Msza św. wieczorna z kazaniami.
7. Bóg zapłać Paniom z rejonu V za wysprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy Panie z rejonu I.
8. Zbiórki: ministranci we czwartek o godz. 16.30, młodzież oazowa wpiątek w łączności ze Msza św. wieczorną i Drogą krzyżową, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy.
9. W dniu 24 marca 2012 r. odbędą się uroczyste obchody XX- lecia powstania Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Uroczystości rozpoczną się Msza św. w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Następnie zgromadzeni na Eucharystii przejdą do Bielskiego Centrum Kultury , gdzie wysłuchają wykładu Księdza Biskupa Piotra Gregera. Po wykładzie odbędzie się uroczysty koncert. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w tych uroczystościach.
10. W dniu 24 marca Akcja Katolicka naszej parafii organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 13.30. Przedstawienie w Cieszynie godz. 15.00. Koszt biletu do teatru 25 zł, koszt autokaru 20 zł. Zapisy na wyjazd w zakrystii.
11. Także w dniach 23, 24 i 25 marca - Dom Rekolekcyjny Nazaret organizuje Rekolekcje dla narzeczonych To całodzienne zajęcia i konferencje poświęcone narzeczonym. Kurs ten jest bardzo liczny- lista jest już zamknięta.