....

Niedziela 04.03.2012 Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach

04 marca 2012 r. (2012-03-03 22:03:36)


1) Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Przemiennie Pańskie opisane w dzisiejszej Ewangelii było zapowiedzią chwały jaka czeka nas w niebie. Drogą do tego jest wysiłek osobistej przemiany i nawrócenia. Człowiek zawsze chce zmieniać to na czym mu naprawdę zależy. Najczęściej zmieniamy jednak tylko nasze ciało i to co dotyczy się spraw doczesnych. Wielki Post to czas na przemianę naszego wnętrza, naszej duszy. Niech każdy dzień będzie przez nas owocnie przeżywany.
2) Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna. Dlatego dziś po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. Są obecni niemal wszędzie: wśród Eskimosów i Pigmejów, na pustyniach Sahary, w lasach Amazonki, w górskich miejscowościach południowoamerykańskich Andów i na terenach, gdzie ciągle trwają walki.
3) We wtorek zapraszam na godzinę 15:00 do kościoła na kolejne spotkanie Legionu Maryi.
4) We czwartek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych: matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Zapraszam wszystkie panie z naszej parafii na Mszę św. w czwartek o godz. 17:00.
5) W piątek o godzinie 16:30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza Święta.
6) Zaś po Mszy św. spotkanie formacyjne członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
7) Ze względu na prowadzone przeze mnie rekolekcje w weekend, w najbliższą sobotę nie będzie II katechezy przed chrztem. Odbędzie się ona w sobotę 17 marca o godz. 18:00.
8) Bóg zapłać za ofiary na remont ogrodzenia na cmentarzu, które wpłynęły w ostatnim tygodniu z:
z Gąsior:
- Chmielaski Leszek – 100 zł
z Kępek:
- Ostojski Grzegorz – 300 zł
Bóg zapłać.
9) Wpłynęła także pierwsza, bezimienna ofiara w wysokości 50 zł. na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
10) Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą odbywać się 16-17 i 18 kwietnia (w piątek, sobotę i niedzielę). Będzie je prowadził ks. dr Grzegorz Stolarski – wykładowca na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, Wyższym Seminarium Duchownych oraz w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. Szczegółowy program rekolekcji przedstawię za tydzień. Już teraz ogarnijmy rekolekcje naszą modlitwą prosząc Boga by ten czas był przez nas właściwie wykorzystany.
11) Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Proszę następną rodzinę z Zakrzewa o posprzątanie naszej świątyni w tym tygodniu.
12) Przed kościołem można także nabyć świece wielkanocne – tzw. Paschaliki. Są to wzorowane na paschale małe świece, które symbolizują światło Zmartwychwstałego Chrystusa. Koszt jednej sztuki wynosi 8 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Caritas na akcję „Kromka chleba” - prowadzoną w całej Polsce. Celem tej kampanii jest przede wszystkim pomoc osobom ubogim, bezdomnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
13) Intencje mszalne (na stronie Parafii).
14) Prasa katolicka.