....

Niedziela 04.03.2012 PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. MARCINA w Błażowej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. MARCINA w Błażowej

04.03.2012 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziś po południu Gorzkie Żale o godz. 16.00. Po nich Msza św. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek (6 marca) o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów Szkoły Podstawowej w Błażowej z okazji przypadającego dnia patrona szkoły - króla Władysława Jagiełły.

4. W środę rozpoczynają się rekolekcje dla Szkoły Podstawowej w Błażowej i I klas Gimnazjum.

5. W czwartek 8 marca Dzień Kobiet, modlimy się w intencji wszystkich niewiast.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a po niej Msza św.

7. Wszystkich młodych, którzy pragną wyjechać na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej do Łańcuta zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św. wieczorowej.

8. W sobotę 10 marca, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP.

9. Także w sobotę - wiosenny dzień skupienia Akcji Katolickiej. Odbędzie się on w Grzegorzówce - Wólce. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

10. Dzisiaj w 2 Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES”. Dzieło to powołane jest do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy.

11. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne – Paschaliki i Baranki.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z Błażowej Górnej. Do sprzątania prosimy kolejnych parafian z Błażowej Górnej do numeru 55 włącznie.

13. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dla pogorzelców z Lecki zostało zebrane 8410 zł i 70 euro. Pieniądze zostały przesłane na konto, a euro zostanie przekazane osobiście.

14. Ogłoszenie społeczne: Ośrodek Szkolenia Kierowców „ALFA” zaprasza chętnych na kurs prawa jazdy. Został otwarty nowy ośrodek szkoleniowy w Błażowej z siedzibą przy Pl. Jana Pawła II w biurze PZU, czynny we wtorki i czwartki od godz. 16.00 - 18.00.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W obecnym numerze Niedzieli warto przeczytać artykuł: „Pośpiech wskazany” - o przygotowaniu regulacji prawnych, zagrożeniach i przeszkodach w sprawie gazu łupkowego. W Gościu Niedzielnym artykuł: - „Na tropie masonów” - Jan Olbrycht relacjonuje: - w zeszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim widziałem zaproszenie na spotkanie z organizacją masońską na temat negatywnego - jej zdaniem - wpływu Kościoła na edukację. I inne ciekawe artykuły.