....

Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 6 Niedziela Zwykła - 12 II 2012r.
W człowieku jest bardzo dużo tajemnic, a jedną z nich jest zderzenie wielkiego cierpienia z mocą ludzkiego ducha. Te dwie siły stały się przedmiotem wielu analiz psychologicznych, a także inspiracją dla pisarzy i poetów. Niech i nas pobudzą do dalszej refleksji.
Apel Wojewody: Od kilku dni występują silne mrozy, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia szczególnie osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Dlatego też potrzebna jest większa wrażliwość na sytuację osób zagrożonych i nieprzygotowanych do przetrwania fali mrozu. Należy szybko reagować i zwracać uwagę na stan zagrożenia wyspecjalizowanym instytucjom pomocowym.
Przed nami ostatnie dni karnawału, tłusty czwartek. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości, która zawsze musi się łączyć z odpowiedzialnością za swoje czyny.
Najbliższe chrzty będą w niedzielę 19 II o godz. 10.oo.
Kancelaria parafialna czynna we wtorek oraz w piątek od 16 - 17.oo
Polecamy prasę katolicką: tygodnik Gość Niedzielny, Naszą Arkę oraz Anioł Stróż (miesięcznik dla dzieci z płytą CD). Zapraszamy również w bocznym wejściu do księgarni parafialnej.
W niedzielę 19 II o godz. 12.oo dzieci z kl. 2 będą mały poświęcenie medalików.
Dzisiaj i za tydzień ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na utrzymanie ogrzewania naszego kościoła. - Bóg zapłać. Bóg zapłać za składane ofiary na kościół, m.in. na spłatę długów budowlanych (także podczas kolędy). Na dzień dzisiejszy pozostało nam do spłaty ok 21 tyś zł.
Bardzo dziękuję za pomoc Panu Tomkowi Rudzińskiemu oraz Kacprowi i Michałowi, a także Paniom Joannie Leszczyńskiej, Kazi Kopce oraz Agnieszce Chmielińskiej - Bóg zapłać!
W przyszłą niedzielę o godz. 18.oo, w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• we wtorek, 14 lutego – święci Cyryl i Metody. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta;
• we wtorek, 14 lutego – święty Walenty, kapłan, który poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Od lat także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.


Zmieniony ( 13.02.2012. )