....

Parafia Czudec - Sanktuarium Matki Boskiej Czudeckiej, Parafia Św. Trójcy w Czudcu. Sanktuarium Czudec

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia Czudec - Sanktuarium Matki Boskiej Czudeckiej, Parafia Św. Trójcy w Czudcu. Sanktuarium Czudec

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2012 r.

Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza świętą. Po Mszy św. w Domu Parafialnym Katecheza Przedmałżeńska.


Droga Krzyżowa: w czwartek i piątek o godz. 16.30 oraz dla młodzieży, a także dla wszystkich nie mogących być wcześniej - w piątek o godz. 20.00.


W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. przed I piątkiem i przed Wizytacją naszej parafii przez Księdza Biskupa, w środę, czwartek od godz.16.00 a w piątek od godz. 15.30.


Odwiedziny chorych w I piątek od 13.30.


Apel Jasnogórski w sobotę o godz.20.30.


Od piątku (przez 9 dni) zapraszamy. o g.17.00 na Mszę połączoną z Nowenną do Ducha św. wszystkich Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.


W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.00 i 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.


Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, odbędą się przed Niedzielą palmową. Już od dzisiaj módlmy się o obfite owoce tych świętych dni i o światło Ducha św. dla księdza Rekolekcjonisty.


Caritas diecezji rzeszowskiej przekazała każdej parafii wielkopostne skarbonki , pod hasłem: „ Pomagam starszym „ do rozprowadzenia wśród rodzin. Prosimy aby każda rodzina, dzisiaj odebrała skarbonkę od ministrantów. Złożone ofiary posłużą na dofinansowanie leków dla biednych.Caritas dostarczyła również baranki wielkanocne (po 3,50 zł.) Prosimy panie z Caritasu o rozprowadzanie baranków. Zebrane ofiary posłużą na zorganizowanie kolonii letniej dla dzieci.


Referat misyjny przypomina że II Niedziela Wielkiego Postu, czyli następna jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kraje misyjne.


Z naszej rodziny parafialnej odeszła do wieczności śp. Stefania Krzanowska.


W środę po Nowennie spotkanie Caritasu, a w piątek po Mszy św. wieczornej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Kandydatów do Bierzmowania wraz ze Świadkami.


Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i wpłatę do banku następującym rodzinom: Wójcików, Szajtków, Gierlaków, Jacków. Wyrażamy także wdzięczność Róży p.Elżbiety Kocurek za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego grobu.


Dziękujemy za wpłaty do banku, następującym osobom: Szela Wojciech, osobo Więcek Helena i Władysław, Półchłopek Bronisław, Giemza Zofia i Józef, Róża p. Genowefy Bąk, oraz grupa sprzątająca kościół z ul. Jasielskiej.