....

Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Ogłoszenia Parafialne - : Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie

Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2012 r. 1 niedziela Wielkiego Postu
Napisał: ks. Kazimierz Gniedziejko
Gościmy dzisiaj proboszcza parafii w Nadmie, ks. Grzegorza Mioduchowskiego, który jak zwykle będzie zbierał ofiary na budowę kościoła. Bóg zapłać za wspieranie tego dzieła.
Pierwszy tydzień Wielkiego Postu jest Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, która przychodzi łatwiej w tym pokutnym okresie.
Nabożeństwa wielkopostne:
Gorzkie Żale z procesją w niedziele o godz. 17:00
Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00 ZAPRASZAMY
Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
W Wielkim Poście piątkowa Adoracja Najśw. Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 18:00, do godz. 19:00.
W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:00,
- Pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem,
od godz. 16.30 spowiedź popołudniowa;
o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Komunia Święta (również dla obchodzących pierwsze piątki);
o godz. 18.00 Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa, po niej Adoracja,
o godz. 19.00 Droga Krzyżowa i po niej również Komunia św.
- Pierwsza sobota miesiąca – Msza o Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00 i 18:00.
W przyszła niedzielę, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza:Jest to patron ks. bpa seniora Kazimierza Romaniuka, który jednocześnie obchodzi 30 rocznicę święceń biskupich.Tego dnia świętujemy też imieniny naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. w intencji ks. prob. Kazimierza Gniedziejko, w niedziele o godz. 13:00, po Mszy św. złożymy życzenia Ks. Solenizantowi.
18 marca podczas Mszy św. o godz. 13.00 Ordynariusz naszej Diecezji abp Henryk Hoser SAC dokona poświęcenie przygotowywanych ostatnio kaplic: Kaplicy patriotyczno – historycznej bł. ks. Jerzego oraz Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Będzie to również okazja do uczczenia św. Józefa – patrona naszego pięknego miasta. Już dzisiaj zapraszamy na te uroczystości.
5 marca (w poniedziałek za tydzień) o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie za życzliwość parafian podczas „kolędowych” wizyt i za ofiary złożone przy tej okazji, a przeznaczone na potrzeby parafii.
Zapraszamy do udziału w warsztatach dla ojców prowadzonych przez specjalistów z TATO.NET nt.: „Jak utrzymywać dobre relacje z dziećmi? Siedem sekretów efektywnego ojcostwa”. Odbędą się one 23 i 24 marca. Koszt: 40zł od osoby. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
3 marca (w sobotę) o godz. 17:00 w salce na plebanii, spotkanie dla osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę autokarową do Francji.