....

Parafia Matki Boskiej Bolesnej Tuły Lasowice Wielkie 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Matki Boskiej Bolesnej
Tuły 41
46-282 Lasowice Wielkie

"OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.
Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.
Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.
Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem.
Kolektę dzisiejszą jak i następne przeznaczamy na kaplicę przedpogrzebową. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu."