....

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej Imielin 11.03.2012

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej

ul. Imielińska 89
41-407 Imielin
woj.śląskie

"III Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2012 r.

Człowiek często gubi poczucie nadprzyrodzonego celu swego życia, dlatego potrzebuje oczyszczenia świątyni swego serca. Potrzebujemy Chrystusa, który jest naszą mocą i mądrością. Takiego Chrystusa spotykamy podczas każdej Eucharystii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą na ten cel złożoną ofiarę.

********************************************

O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Radia Maryja.
O godz. 15.15 zapraszamy parafian na nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z Kazaniem Pasyjnym.

WTOREK O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
O godz. 18.00 Msza św. w int. wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Mysłowice. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Oratorium.
O godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I Komunii św.

CZWARTEK O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK O godz. 6.30 I część Różańca św. (przewodniczy wspólnota Radia Maryja). O godz. 7.00 Msza św. za wstaw. bł Jana Pawła II w int. naszej Ojczyzny oraz Ojca św. Benedykta XVI (ofiar. od grup modlitewnych).
O godz. 7.30 i 17.15 zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zalecki do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na zalecki można otrzymać przed kościołem, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

SOBOTA O godz. 8.30 zapraszamy do Oratorium na spotkanie modlitewne wspólnotę karmelitańską. O godz. 17.00 Msza św. w int. rocznych dzieci urodzonych w marcu ubiegłego roku, ich rodziców i chrzestnych. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania kandydatów do bierzmowania. Klasy III A i III B w poniedziałek o godz. 18.45, klasy III C i III D w czwartek, również o godz. 18.45.
Pragniemy poinformować parafian, że młodzież nasza przyjmie w tym roku sakrament bierzmowania 20 kwietnia o godz. 18.00.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA RADOŚCI (Lætare)
Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem na krajowy Fundusz Misyjny.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, na ogrzewanie kościoła.
Informujemy, że tegoroczne rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od 24.03 do 28.03.2012 roku.
W środę 28 marca pragniemy przed świętami odwiedzić z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Z tej okazji prosimy „Ludzi Dobrej Woli” o składanie darów (owoce, słodycze i dary pieniężne) na paczki dla chorych. Dary prosimy składać na probostwie do poniedziałku 26 marca.
W marcu jest jeszcze kilka wolnych rannych intencji mszalnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
Z tyłu kościoła u pań z Zespołu Charytatywnego można zaopatrzyć się w „Paschaliki” wielkanocne zaś u młodzieży w kartki świąteczne.

Rodziny skupione wokół Domowego Kościoła zapraszają małżeństwa, a także narzeczonych do udziału w „Randce Małżeńskiej Bis”. Będzie to seans filmowy połączony z niespodzianką multimedialną. Randka odbędzie się 25.03.2012 o godzinie 16.00 w sali widowiskowej „Piast” w Lędzinach. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.kibicujrodzinie.pl oraz u przedstawicieli rodzin w niedzielę 18.03 po Mszach świętych.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przed kościołem, zaś w zakrystii miesięczniki „O. Pio”, „Anioł” i „Różaniec”."