....

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 13

83-110 Tczew

"IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2012
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 16.00. W niedziele po Gorzkich Żalach będą koncerty pieśni pasyjnych. Dzisiaj w wykonaniu Chóru z parafii św. Józefa, za tydzień w wykonaniu Zespołu Ewangelizacyjnego Radia Głosz Pelplina i w Niedzielę Palmową w wykonaniu chórów z naszej parafii, orkiestry I solistów.
Droga Krzyżowa:
w kościele szkolnym będzie w środę o godzinie 18.00.
w Farze w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a Msza św. o godzinie 18.30.
w kaplicy w piątek o godzinie 16.00.
Kolekta nabożeństw wielkopostnych będzie przeznaczona na Caritas Parafialną
W piątki i Niedziele Wielkiego Postu są wystawione na tronie przed amboną relikwie Krzyża św.
Kartki do spowiedzi wielkanocnej można odbierać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które przeprowadzi ks. profesor z seminarium OO. Franciszkanów z Niepokalanowa. Potrwają do piątku 30 marca i tego dnia otrzymamy relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Możemy o tym przeczytać w dzisiejszym “Znaku Zwycięstwa”, który jest przy wyjściu z kościoła. Podajemy też program Rekolekcji dla dorosłych, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych.
W poniedziałek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. Msze św. w Farze będą o godzinie 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30. W kaplicy o godzinie 9.00. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.
Rekolekcje dla szkół podstawowych będą w dniach 26 do 28 marca 2012 r.
Członkowie IV Wspólnoty Neokatechumenalnej będą publicznie wyznawali swoją wiarę w Farze w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek na nieszporach o godzinie 19.15.
W niedzielę 25 marca minie 20-ta rocznica ustanowienia diecezji pelplińskiej oraz ustanowienia I-go Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Uroczystości odbędą się w Pelplinie w sobotę 24 marca. W Bibliotece Diecezjalnej będzie koncert o godzinie 9.00, uroczysta sesja o godzinie 10.00, a następnie Msza św. o godzinie 11.30 w Katedrze, na którą Ks. Biskup zaprasza serdecznie duchowieństwo i wiernych świeckich.
W Wielki Piątek będzie Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta. Do niesienia krzyża mogą się jeszcze zgłaszać stowarzyszenia, szkoły i duszpasterstwa.
W Noc Paschalną będziemy udzielali Chrztu przez zanurzenie w wodzie chrzcielnej. Dzieci prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym.
W czasie rekolekcji w poniedziałek 26 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie można złożyć zobowiązanie Duchowej Adopcji. W niedzielę 25 marca członkowie Odnowy w Duchu Świętym będą rozdawali do wypełnienia kartki, które przyniesiemy na Duchową Adopcję.
Organizujemy pielgrzymkę do Wilna do Matki Boskiej Ostrobramskiej w dniach od 17 do 20 lipca. Ze względu na konieczność wcześniejszego zamawiania noclegów, prosimy już teraz o zgłaszania swojego udziału w Biurze Parafialnym. Koszt 790 zł."