....

Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego Oborniki Śląskie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego


ul. Trzebnicka 35
Oborniki Śląskie
Dolnosląskie

" IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu taca na remont dachu naszego kościoła wyniosła 7 305 zł. Ponadto w tygodniu ofiarowano 100 zł oraz Nadleśnictwo Oborniki Śląskie przekazało darowiznę na ten cel w kwocie 3 000 zł. składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom – Bóg zapłać. Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 19 marca rozpoczynamy prace remontowe dachu naszego kościoła. Wszystkich Parafian prosimy o żarliwą modlitwę w intencji szczęśliwego przeprowadzenia remontu naszego kościoła.

2. W kaplicy bocznej naszego kościoła można zakupić palmy i małe palemki dla dzieci na Niedzielę Palmową. Ofiary dobrowolne przeznaczone na remont naszego kościoła.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o 16.00 i Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.

4. W poniedziałek, 19 marca, w kalendarzu liturgicznym Kościoła, uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Niech to święto będzie przypomnieniem dla wszystkich mężczyzn, zwłaszcza mężów, jaką rolę mają do spełnienia w życiu, zwłaszcza w życiu rodziny. Żywy kult św. Józefa jest drogą do odnowienia dla zagubionej polskiej rodziny. Msze święte w tym dniu tak, jak w normalne dni tygodnia, a więc rano o 8.30 i wieczorem o 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 25 marca, rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji zamieszczony został w naszej gazetce parafialnej, na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony jest w gablotce przed kościołem. Podamy go w ramach ogłoszeń parafialnych w przyszłą niedzielę. Rekolekcjonistą będzie Ks. Jacek Malaga, salwatorianin, przełożony wspólnoty salwatorianów w Nitrze na Słowacji. Bardzo prosimy, aby tak zagospodarować sobie czas, by można było skorzystać z tych ćwiczeń duchowych, poprzez które Kościół pragnie odnowić nas wewnętrznie i przygotować na zbliżające się Święta Wielkanocne.

6. W sobotę 24 marca we Wrocławiu organizowane są dwa wydarzenia na temat: „Naprotechnologii – w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności”. Informacje wywieszone są na plakatach w gablotce parafialnej.

7. Pragniemy przypomnieć, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni, przesuniemy wskazówki zegarów o jedną godzinę do przodu (z 2 na 3 w nocy).

8. W czwartek 22 marca o godz. 19:15 w Domu Katolickim spotkanie organizacyjne w sprawie festynu międzyparafialnego.

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” zamieszczony jest specjalny dodatek po rekolekcjach zamkniętych z licznymi propozycjami domów rekolekcyjnych w Polsce, oraz artykuł czy można dawać pieniądze żebrakowi na ulicy. Natomiast w „Niedzieli” o obecności lekcji religii w szkołach i o próbach jej usunięcia, o Kościele w oczach młodych oraz o tym, że bez prawa do życia inne nasze prawa nie mają znaczenia. "