....

Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego na Trzebniciej Oborniki Śląskie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego na Trzebniciej Oborniki Śląskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 4 marca 2012 r.

1. Akcja Katolicka prowadzi dzisiaj przykościelną zbiórkę do puszek na pomoc polskim misjonarzom i ich podopiecznym, bowiem II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Obchodzimy ją w tym roku pod hasłem: „Daj świadectwo miłości i pomóż Kościołowi w krajach misyjnych”. Za składane ofiary składamy Bóg zapłać.

2. Obecna niedziela, jakkolwiek jest pierwszą w miesiącu, to jednak, ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali, nie będzie dzisiaj adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.00.

3. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu: dla dorosłych o godz. 9.00, o 17.00 dla dzieci oraz o 19.00 dla młodzieży.

4. Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnymi chrztami w środę 7 marca, o. godz. 18.30 w salce na plebanii.

5. W środy pół godziny przed mszą św. wieczorną zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową prowadzoną przez Żywy Różaniec.

6. Zachęcamy do oddania krwi w ramach akcji „Oddając krew ratujesz życie”, w poniedziałek 5 marca w godz. 9.00 – 13.00 w Obornickim Ośrodku Kultury.

7. Wielki Post rozpoczął okres przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Ks. Arcybiskup Marian Gołębiewski wystosował zarządzenie związane z przeżywaniem uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w całej naszej archidiecezji. W komunikacie czytamy: „zarządzam by sprawowanie liturgii WIGILII PASCHALNEJ, we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Wrocławskiej, rozpoczynało się po zapadnięciu zmroku”. Przy tym dodaje, że „z całej dynamiki Nocy Paschalnej, nocy Zmartwychwstania wynika, że winna się ona kończyć procesją rezurekcyjną, rozpoczynającą się bezpośrednio przy ołtarzu, gdzie sprawowano Paschalną Eucharystię”. Idąc za decyzją Ks. Arcybiskupa od tego roku Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.30 i zakończymy je procesją rezurekcyjną. Tym samym nie będzie procesji rezurekcyjnej rano o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania, ponieważ jak zaznaczył Ks. Arcybiskup, Chrystus Zmartwychwstał i dlatego nie powinien być Najświętszy Sakrament składany ponownie do grobu. Jest to równocześnie powrót do tradycji Kościoła, gdzie rezurekcja odbywała się nocą. Rezurekcja rano została wprowadzona w czasach zaborów, gdy obowiązywała godzina policyjna i w nocy zakazywano zgromadzeń. Więcej na ten temat w nowym numerze „Naszej Parafii”.

8. W przyszłą niedzielę, drugą w miesiącu, taca przeznaczona jest na remont dachu naszego kościoła. w minionym tygodniu złożono na ten cel 250 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. Jednocześnie pragniemy poinformować, że remont dachu rozpoczniemy 19 marca br. Obecnie mamy zebranych na ten cel 113 985 zł + 20 000 z dotacji Urzędu Miasta i Gminy (która została przyznana) + 8 357 zł zebrane przez Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia”, a więc łączna suma wynosi 142 342 zł. Koszt remontu na dzisiejszy dzień wzrósł o 20 000 zł, a więc wyniesie 260 tyś zł. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić palemki, z których zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont kościoła. Wypraszając wstawiennictwa naszych Świętych Patronów wierzymy, że remont uda się nam spłacić w szybkim czasie.

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” w cyklu wielkopostnym o uczynkach miłosierdzia co do duszy, o dostarczaniu wiedzy ignorantom, oraz o tym, że społeczeństwo chrześcijańskie potrzebne jest tym, którzy oddalają się od wiary. Natomiast w „Niedzieli” min. artykuły pt. „Masoneria obecna w Polsce” oraz „Nie da się wystąpić z Kościoła”. Do nabycia nowy numer „Naszej Parafii” i czasopisma „Salwator”.