....

Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu

"IV Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2012r.

1. Kolejna, czwarta już niedziela Wielkiego Postu przypomina nam o konieczności nawrócenia i odnalezienia pełnej komunii z Bogiem, aby owocnie uczestniczyć w tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Pomocą w tym, oprócz nabożeństw pasyjnych Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej sprawowanych o stałych godzinach w niedzielę i piątki, będą również rozpoczynające się dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy w naszej Parafii naszego Rekolekcjonistę Ks. Macieja Kucharzyka ze Zgromadzenia Księży Saletynów, duszpasterza młodzieży, organizatora Saletyńskich Dni Młodych w Dębowcu. Dzisiaj na Mszach Św. głoszona jest nauka rekolekcyjna dla dorosłych. Na Mszę św. o godz. 11.00 ze specjalnym kazaniem zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, a na godz. 18.00 młodzież gimnazjum, szkół średnich oraz młodzież studiującą i pracującą. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w bazylice o godz. 15.30, a w Os. Wojsław o 13.30. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie, w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej parafii. Będzie także podawany na bieżąco przez Księdza Rekolekcjonistę.
Spowiedź Święta Rekolekcyjna będzie na zakończenie rekolekcji w czwartek od godz. 9.00 do 18.00 z przerwą od 9.00 do 10.30 oraz przerwą południową od 12.00 do 14.00 i półgodzinną przerwą od 16.00 do 16.30. W Os. Wojsław Spowiedź będzie od godz. 16.00 do 17.00.

2. Od jutra rozpoczną się również rekolekcje wielkopostne dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego i Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu. Nauki rekolekcyjne będzie głosił także ks. Maciej Kucharzyk. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablocie, w biuletynie oraz podany na stronie internetowej parafii. Módlmy się o potrzebne łaski dla Księdza Rekolekcjonisty, dla całej Parafii i młodzieży szkolnej, abyśmy wszyscy dobrze skorzystali z tych szczególnych dni Bożego Miłosierdzia.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

4. W piątek 23 marca po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30 wyruszy z naszej bazyliki tradycyjna już Droga Krzyżowa ulicami miasta do kościoła w parafii Ducha Świętego, gdzie o godz. 20.00 będzie sprawowana Msza św. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wszystkich naszych parafian i prosimy o zabranie ze sobą lampionów i świec.

5. W przyszłą niedzielę na dziedzińcu kościelnym zbierane będą ofiary do puszek na świąteczne wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących pomocy z naszej parafii.

6. Z radością pragniemy poinformować, że został odnowiony obraz przedstawiający zdjęcie Chrystusa z krzyża, który znajduje się w naszej bazylice w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Koszt renowacji wyniósł 8000 zł. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Państwu Annie i Kazimierzowi Wojtanowskim za pokrycie kosztów renowacji tego obrazu.

7. Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2012/2013. Podania o przyjecie można składać do gimnazjum w terminie do 30 kwietnia br. pokój nr 17 przy ul. Kościuszki 4.

8. W zakrystii są do nabycia paschaliki symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego oraz baranki wielkanocne. Datki zgromadzone przy tej okazji zostaną przeznaczone są na cele charytatywne.

9. Zachęcamy do nabycia cotygodniowej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. Msze św. zbiorowe za śp. Jakuba Działowskiego, Konrada Szkotnickiego, Helenę Pszeniczną, Jana Skibę oraz z Róży MB Pocieszenia zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Niziołek z Mielca, lat 65."