....

Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski Pogórze

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Rzymskokatolicka Parafia NMP Królowej Polski
Ul. Bielska 148
Pogórze
43-430 Skoczów

"OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 18 MARCA 2012

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzinnego dał”. Nasz Pan ofiarował swoje życie za zbawienie całego świata. Tę ofiarę Kościół nieustannie uobecnia w celebracji Eucharystii. Sprawując święte tajemnice naszej wiary przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, oddajemy należną chwałę Bogu, który nas zbawił.

1. Dzisiejsza niedziela jest nazwana niedzielą Laetare, tzn.: radości. Ta radość wyraża się w używanym dzisiaj kolorze liturgicznym – różowym w odróżnieniu z dominującym w Wielkim Poście fioletem. Liturgia słowa ukazała nam powód owej radości. Jest nią świadomość, że Bóg nas kocha. Panu organiście Pawłowi dziękujemy za ufundowanie ornatu i dwóch stół w kolorze różowym. Szat liturgicznych w kolorze różowym używa się dwa razy w roku; raz w adwencie i raz właśnie w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.
2. Mija połowa Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową - dzieci
w środę o 17.30 a młodzież i dorosłych w piątek o 17.15. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane są w niedziele o godz. 16.00. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych. Frekwencja naprawdę nie była mała i myślę, że ci, którym tylko pozwalała na to praca, w większości w nich uczestniczyli.
3. Dzisiaj po Gorzkich Żalach młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania spotka się z Księdzem Proboszczem w celu zdania kolejnej partii materiału.
4. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim, którym patronuje Św. Józef a jest takich osób, które noszą imię Józef w naszej parafii wcale nie mało, składamy najserdeczniejsze życzenia.
5. W środę, o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna.
6. W piątek Msza św. o godz. 8.00 poprzedzona półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu
a wieczorem o 17.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych a po niej Msza św. z udziałem młodzieży.
7. Tegoroczni maturzyści, którzy chcieliby uczestniczyć w nocnym czuwaniu maturzystów na Jasnej Górze w najbliższy piątek - proszeni są, aby skontaktowali się w tej sprawie z ks. Grzegorzem.
8. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na zajęcia dzieci ze Świetlicy Anioła Stróża.
9. W najbliższą niedzielę, 25 marca, obchodzić będziemy 20 rocznicę utworzenia naszej diecezji. Podczas Mszy świętych modlić się będziemy za naszych biskupów, prezbiterów, diakonów oraz za cały Lud Boży naszego Kościoła diecezjalnego.
10. Z racji, że 25 marca w tym roku przypadnie w niedzielę, świętowanie Uroczystości Zwiastowania Pańskiego zostało przeniesione na poniedziałek 26-ego. Tradycyjnie jest to dzień modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. Dlatego w najbliższą niedzielę wychodząc z kościoła ofiarami do puszek wesprzeć będziemy mogli Diecezjalny Dom Matki i Dziecka a także wesprzeć dzieci Afryki. Już dzisiaj sprawy te polecamy waszej wrażliwości i ofiarności.
11. Za tydzień przy kościele będzie miał miejsce kiermasz wielkanocny, podczas którego będzie można nabyć dekoracje świąteczne, wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dochód przeznaczony zostanie na wsparcie budowy hospicjum w Bielsku-Białej.
12. Pod chórem – w ramach ogólnopolskiej i ekumenicznej akcji Caritas - możemy nabyć paschaliki w cenie 10 zł oraz baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
13. Dziękujemy za złożony dzisiaj dar ołtarza.
14. Do skarbony umieszczonej pod chórem możemy składać ofiary na tzw. jałmużnę postną i na kwiaty do Bożego Grobu.
15. Rodzice, którzy zamierzają wysłać swoje dziecko w dniach od 29 czerwca do 14 lipca br. na kolonię letnią do Jarosławca, proszeni są o kontakt w tej sprawie z ks. Grzegorzem.
16. Od piątku w naszym ośrodku rekolekcyjnym gościmy drugą grupę uczestników kursu Animatora Służby Liturgicznej przygotowujących się do jeszcze pełniejszej posługi w swoich parafialnych wspólnotach .
17. Dzisiaj po Mszach św. czynna jest biblioteka parafialna. Zapraszamy do korzystania z jej zbiorów. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.

Posileni Słowem i Ciałem Mistrza z Nazaretu, pójdźmy ufni w Bożą pomoc i wsparcie do naszych domów, zakładów pracy i środowisk. W codziennych troskach o byt nie zapomnijmy realizować przykazania miłości na wzór Jezusa Chrystusa, który zawsze jest przy nas."