....

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego Poznań

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego
61-699 Poznań
Os. Wichrowe Wzgórze 130

"O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

/ 3 Niedziela Wielkiego Postu /1. Wczoraj młodzież klas III Gimnazjum przyjęła sakrament bierzmowania. Życzymy tym młodym wytrwania w wierze i w mocy Ducha Świętego, którego przyjęli w tym sakramencie!

2. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11:45 zostaną poświecone świece dzieciom I komunijnym.

3. Zapraszamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach dzisiaj o godz. 16:00. Będziemy się bardzo cieszyć z obecności dzieci i młodzieży.

4. Rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 rozpoczną się od poniedziałku i trwać będą do środy. Poprowadzą je panie Katechetki i ks. Tomasz Kulka z Warszawskiego Osiedla. We wtorek o godz. 15:30 będzie dzień pokutny, połączony z sakramentem pojednania. Zarówno dzieciom jak i prowadzącym rekolekcje życzymy światła Ducha Świętego!

5. Dziękujemy również ks. Łukaszowi Rucińskiemu i Panu Katechecie Tomaszowi za przeprowadzenie pięknych rekolekcji dla dzieci ze Szkoły Społecznej.

6. We wtorek 13 marca przypada Dzień Fatimski. Różaniec Fatimski z wymianą tajemnic o godz. 17:30

7. We wtorek o godz. 19:00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci I komunijnych.

8. Adoracje w kaplicy bez zmian.

9. Katechezy przed bierzmowaniem dla klas I :

- grupa p. Andrzeja - środa g. 17:00

- grupa p. Barbary - środa g. 18:30

- grupa p. Mariusza - środa g. 19:00

10. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na adoracje w kaplicy i zebrania w salce. Program jest w gablocie.

11. Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego do sanktuarium św. Józefa u ojców Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu, odbędzie się w środę 14 marca o godz. 18:00. Pielgrzymkę odbywamy z racji obchodów 20-lecia Żywego Różańca w naszej parafii, ale też w ramach 9-tygodniowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Pierwszą Różą naszej Wspólnoty Różańcowej była róża św. Józefa. Dojazd pielgrzymów jest indywidualny, Zbieramy się w kościele ojców Karmelitów na mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy jak najwięcej parafian do wzięcia udziału w pielgrzymce!

12. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16:30, a dla wszystkich o godz. 19:00. Rozważania poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

13. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 21 marca o godz. 19:30.

14. Prosimy o wpłatę lutowej raty na pielgrzymkę do Rzymu i Pompei. Nie wpłaciło jeszcze kilka osób. Jeżeli osoby te nie wpłacą do końca marca, będziemy uważać, że rezygnują z pielgrzymki i w ich miejsce wejdą zapisani wg kolejności z listy rezerwowej.

15. Czekamy na dalsze zapisy na pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej we Wilanowie i do kilku innych ciekawych miejsc w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej jest votum Narodu Polskiego za odzyskaną niepodległość. Wiele razy zbieraliśmy ofiary na budowę tej świątyni. Chcemy tę ważną dla Polaków świątynię nawiedzić i w niej się pomodlić. Jeżeli drugi raz pielgrzymka nie dojdzie do skutku, to już tak szybko nie będziemy jej organizować. Program pielgrzymki jest w gablocie.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na misje „Ad Gentes”. Zebraliśmy 2475 zł. Bóg zapłać.

17. W najbliższą sobotę, 17 marca w Katedrze o godz. 16:00 będzie Verba Sacra: „Chrzest - medytacje o sakramentach” wg sw. Ambrożego i św. Cyryla Jerozolimskiego. Teksty czytać będzie m. inn. nasz Pan Szafarz Stefan Cuprych. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy do uczestniczenia.

18. Dziękujemy serdecznie za złożoną dotychczas daninę diecezjalną. Bóg zapłać! Koperty z daniną można nadal składać do skrzyneczek w kościele.

19. Po mszy św. polecamy prasę katolicką."