....

Parafia rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św.Jakuba Ap. w Brzesku

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św.Jakuba Ap. w Brzesku

"4 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marzec 2012 r.1. Już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Jest to niedziela inna niż pozostałe, zwana w tradycji kościelnej niedzielą „Laetare”, czyli radości. Radość ta została zaznaczona różowym kolorem szat liturgicznych. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcali się w trudnym dziele przemiany serc.

2. Po Mszach św., jak już było zapowiadane, przedstawiciele Caritas rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Świeca paschalna, podobnie jak świeca wigilijna, niech będzie zapalona na naszych świątecznych stołach. Ofiara przeznaczona jest na pomoc dla najuboższych.

3. Natomiast Grupa Młodzieżowa prowadzi akcję sprzedaży palm wielkanocnych i różnych ozdób świątecznych. Zachęcamy do wsparcia tej akcji, z której dochód przeznaczony będzie na organizację oazy wakacyjnej w Zakopanem dla dzieci udzielających się we wspólnotach naszej parafii. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dzieci, zaprasza ks. Marian. Program oazy jest zamieszczony na naszej stronie internetowej.

4. Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.

5. Od dzisiaj /po Gorzkich Żalach/ rozpoczniemy nowennę w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Nowenną włączymy się w ogólnopolską akcję „Uratuj Świętego”. W dni powszednie nowenna będzie przy ołtarzu wieczystej adoracji po Mszy św. o 8.00.

6. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej parafii są: w niedziele Gorzkie Żale o godz. 15.00 i w piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych rano o godz. 8.30 i o 17.30, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00, zaś w szpitalu o 15.00.

7. Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Solenizantom tego tygodnia a szczególnie ks. Proboszczowi i ks. Kapelanowi składamy serdeczne życzenia.

8. Swoje rekolekcje wielkopostne zakończyły w ubiegły piątek dzieci ze szkoły podstawowej, natomiast od wtorku do czwartku trwać będą rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum Nr 1. Zajęcia rekolekcyjne będą trwały od 10.00 do 13.00.

9. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie PDMD i Kolędników Misyjnych.

10. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 a po niej Msza Św. w intencjach nowennowych.

11. Miłośników Pisma św. ks. Marek zaprasza w czwartek o 19.00 na kolejne spotkanie Studium Biblijnego do salki ministranckiej na plebanii.

12. W sobotę od godz. 11.00 w naszej parafii rozpocznie się Diecezjalny Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy na Drogę Krzyżową, adoracje Najświętszego Sakramentu i Msze Świętą.

13. Parafia w Uszwi zaprasza na Drogę Krzyżową w plenerze w sobotę o 16.30. Szczegóły na plakatach.

14. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny z dodatkiem Ambulans Duchowy – przewodnik po rekolekcjach, Niedziela, dla młodzieży Wzrastanie, Mały Gość Niedzielny i Droga, dla dzieci Promyczek, oraz okolicznościowa Gazeta z płytą CD na której jest ostania Droga Krzyżowa jaka odprawił Jana Paweł II przed swoja śmiercią – gazeta w cenie 2 zł.

15. Od przyszłej niedzieli zmiana czasu na letni. Zmiana czasu Mszy św. wieczornej będzie od kwietnia.

16. Także w przyszłą niedzielę nastąpi przyjęcie Aspirantów do grona ministrantów podczas Mszy św. o godz. 10.30."