....

Parafia Rzymskokatolicka śś. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka
śś. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu
Tropie 6, 33-316 Rożnów

"18.03.2012 4 Niedziela wielkiego postu


Intencje mszalne

Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godzinie 16.30, potem Msza św.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 15.00 w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00, po nich Msza św.


Od przyszłej niedzieli następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Nabożeństwa od niedzieli według nowego czasu. Śpimy z soboty na niedzielę godzinę krócej.

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka lub paschalik wynosi minimum 5 zł. Dochód uzyskany przeznaczony jest na leczenie dzieci i starszych.

Jutro uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godzinie 17.00, podczas której będziemy się modlić za naszego rodaka, Ks. Biskupa Władysława w 80 rocznicę jego urodzin. Z tej okazji w katedrze tarnowskiej o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św, której będzie przewodniczył Czcigodny Jubilat. Msza św. będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska

Do sprzątania kościoła tym tygodniu prosimy na sobotę po Mszy wieczornej i nauce stanowej dla młodzieży ok. 18.30 z Witowic Dolnych: Andrzej Wajda, Maria Cięciwa, Andrzej Bryniak, Teresa Kwiatkowska, Stanisław Sowa, Czesław Cięciwa, Jan Pulit.
Do sprzątania kaplicy w Roztoce także w sobotę, ale po zakończeniu spowiedzi ok. 12.00 prosimy z Roztoki: Rafał Pawłowski, Stanisław Winiarski, Michał Grecki.
Dziękujemy za sprzątanie rodzinom, które w ostatnim tygodniu sprzątały nasz kościół i kaplicę oraz za ofiary.

Do nabycia jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny".


Dzisiaj o godzinie 13.00 pogrzeb + Katarzyny Patyk z Witowic Dolnych

W środę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi Ks. Prałat Bolesław Margański z Tarnowa.
Chorych w domach odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek - 23 marca. Prosimy tych chorych zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii do czwartku, do Mszy św. wieczornej."