....

Parafia św. Mateusza Apostoła Bądkowo

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Mateusza Apostoła
ul. Włocławska 47

87-704 Bądkowo

"TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 20121. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.

2. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

3. Gorzkie Żale o g. 9.00. Przez pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

4. W piątek o g. 16.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Serdecznie moich parafian zapraszam.

5. Wielkopostny Dzień Chorych w czwartek /Jaranowo, Jaranowo Duże, Biele, Kwiatkowo, Wysocin, Kryńsk, Antoniewo, Wysocinek/, i w piątek /Słupy Duże, Słupy Małe, Bądkowo,Bądkówek, Kujawka, Żabieniec, Toporzyszczewo. Początek każdego dnia o g. 9.00. Proszę przygotować na stole przykrytym białym obrusem świece, krzyż, wodę święconą z kropidłem.

6. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest naszym obowiązkiem. Pomoże nam w tym dzień skupienia w sobotę. Msze św. o g. 9.00, 11.00, 16.00 w Wysocinie i o g. 18.00. Pół godziny przed każdą Mszą św. kapłani będą w konfesjonałach."