....

Parafia Św. Rodziny w Słupsku

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

"Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu - 11. 03. 2012 r.

MISJE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


Rozpoczęliśmy Misje Miłosierdzia Bożego. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie oo. Jezuitów, którzy przeprowadzą nas przez ten szczególny czas odnowy naszych wnętrz. Niech będzie on dla nas okazją do przemiany i nawrócenia.


Gorzkie Żale o godzinie 17:45, Droga Krzyżowa tym misyjnym tygodniu we wtorek o 20:00, za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.Nauki misyjne codziennie na Mszach o godz. 9:00 i 18:30. Codziennie o 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o 21:00 Apel Misyjny.Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w czasie Misji od środy.Na środę zapraszamy wszystkich, którzy pragną przyjąć Sakrament Chorych. Pomóżmy przybyć naszym drogim chorym na Msze o godz. 9:00 lub 18:30.Spowiedź młodzieży i rodziców przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18:00. Poświecenie krzyży do bierzmowania i obrzęd nałożenia przez rodziców na Mszy o godz. 18:30. Obecność obowiązkowa.W dniach od 21 do 25 kwietnia organizujemy pielgrzymkę autokarową PODLASIE – WILNO. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Rafał Szwedowicz. Szczegóły znajdują się w gablocie i na naszej stronie internetowej. ZAPRASZAMY.


W każdy czwartek od godz. 17:30 do wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy gorąco wiernych by chociaż na chwile wstąpić do świątyni na prywatną adorację.


Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu."