....

Niedziela 04.03.2012 Parafia pw. Św. Marcina w Gostyninie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Św. Marcina w Gostyninie

4 marca 2012


1.Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicachcałym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata. Są obecni niemal wszędzie: wśród Eskimosów i Pigmejów, na pustyniach Sahary, w lasach Amazonki, w górskich miejscowościach południowoamerykańskich Andów i na terenach, gdzie ciągle trwają walki. Ofiary można składać do puszek przy wyjściach z kościoła.

2.W niedzielę śpiewamy Gorzkie Żale o godzinie 17.40.

3.W piątek o godzinie 9.00, 16.00 i 17.15 zostaną odprawione Drogi Krzyżowe. . Wszystkich zachęcamy – tak jak w minionym tygodniu- do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

4.We wtorek o godz.18.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

5.W czwartek o godz.. 18.30 spotkanie liderów grup parafialnych.

6.W sobotę o godz. 17.00 w Kaplicy Całunu spotkanie osób należących do Apostolstwa Dusz Czyść.

7.Od soboty o godz. 17.40 będzie odprawiana codziennie nowenna do św. Józefa. Zapraszamy.

8.Koło Miłosierdzia włącza się w akcję wielkopostną Caritas, rozprowadzania tym razem, do wielkanocnego koszyczka, baranka z białej czekolady. Ma on przypominać o ofierze Chrystusa, który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża.

9.Bóg zapłać za ofiary.