....

Parafia Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. Brzesko

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Ap.
32 - 800 Brzesko, ul. Głowackiego 2

2 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2012 r.1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Rekolekcjonistę O. Włodzimierza Wieczorka – Dominikanina z Lublina. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach kościelnych oraz znajduje się na stronie internetowej parafii. Dzisiaj nauki ogólne na wszystkich Mszach św. i kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla wszystkich o 6.00, 8.00 i 18.00. W poniedziałek na 19.00 zapraszamy na naukę rodziców, we wtorek na 19.00 młodzież naszej parafii uczącą się, studiującą oraz pracującą. W środę na godz. 12.00 zapraszamy ludzi starszych i chorych na Msze św., naukę rekolekcyjną, sakrament namaszczenia chorych oraz nabożeństwo z błogosławieństwem „lurdzkim.” Zakończenie rekolekcji w środę na każdej Mszy św. Ofiary zbierane na tace w środę przeznaczone będą na potrzeby rekolekcji i spowiedzi przedświątecznej. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. To czas sposobny i szczególny byśmy słuchając nauk porządkowali nasze życie wewnętrzne przygotowując się do Świąt Wielkanocnych.

4. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o 6.30, intencje z tej Mszy św. będą odprawione na Mszy św. o 6.00, nie będzie także Mszy św. o 7.00, intencje z tej Mszy św. będą odprawione o 8.00.

5. Od poniedziałku do środy będą trwały także rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 na „Zielonce”. Prosimy rodziców aby przypomnieli młodym o obowiązku uczestniczenia w rekolekcjach.

6. Przypominamy, że Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 15.00. Na Gorzkich Żalach zbierana jest ofiara na kwiaty i Grób Pański.

Drogi Krzyżowe w piątek:
dla dorosłych rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.30;
dla dzieci o godz. 16.30;
w szpitalu o godz. 15.00
dla młodzieży o godz. 19.00

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

7. Dzisiaj po Mszach św. można do puszek złożyć ofiarę wielkopostną na dzieło misyjne „Ad Gentes”.

8. Przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach św. rozprowadzać caritasowskie baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara za baranka i paschalika wynosi 5 zł i jest to ofiara złożona na pomoc dla najbiedniejszych w parafii i diecezji.

9. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

10. W czwartek na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich wraz z ich rodzicami na kolejne spotkanie modlitewne.

11. W czwartek, 8 marca, Burmistrz Brzeska Zarząd Osiedla Kościuszki Ogrodowa oraz Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które będzie w Regionalnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym o godz. 17.00. Szczegóły na plakatach.

12. W sobotę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

13. Także w sobotę w Tarnowie w kościele bł. Karoliny Kózka odbędzie się doroczny Diecezjalny Dzień Skupienia dla Grup Modlitewnych O. Pio. Do piątku można się zgłaszać w zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę o 11.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych w Auli Chrystusa Króla /dolny kościół/.

15. W zakrystii i u ministrantów jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło, Arka, dla młodzieży: Wzrastanie, Droga, i Mały Gość Niedzielny, dla dzieci Promyczek z niespodzianką.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Kazimierz Sacha i + Władysław Cyga. Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu.