....

ARCHIKATEDRA Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
ARCHIKATEDRA Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP

ul. Zamkowa 3, 37-700 Przemyśl

Niedziela 12 – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2012 r.

Dzisiaj wielbimy Boga oddając cześć św. Janowi Chrzcicielowi, naszemu Patronowi, który zachował do końca świadomość Sługi Jezusa. Prośmy naszego Patrona aby nas wspomagał na drodze służby i wierności Bogu. Dzisiaj i w tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Jana Pawła II o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w katedrze o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Taca z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Muzycznej, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Absolwentów o godz. 8.00, dla I Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.15. Msza św. dla Zespołu Szkół Usługowo Hotelarskich i Gastronomicznych w kaplicy św. Michała. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyty rok szkolny i rozpoczynamy wakacje z Bożą łaską. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.00.

W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Przyjmujemy zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Przemyska na Jasna Górę.

W zakrystii jest bardzo ciekawy i piękny numer Naszego Przemyśla w całości poświęcony ks. arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi. Cena 3 zł.

W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł Moją polityką jest miłość.

Po rozesłaniu zapraszamy dzieci do błogosławieństwa i po obrazki.

Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego niech wam Bóg błogosławi.