....

Parfi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny BESTWINA

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parfi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie
ul. Plebańska 4
43-512 Bestwina

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 czerwca 2012r

1. Umiejętność czekania razem z Panem aż do czasu żniwa to, jak usłyszeliśmy dzisiaj, wyraz chrześcijańskiej cierpliwości. Jest to postawa trudna, ale taka jest natura królestwa Bożego, które wzrasta niewidocznie i dojrzewa powoli. Zaufajmy Bogu, bo On wie, co czyni.

2. Spotkanie dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających w sierpniu na kolonię w Bieszczady z ks. Romanem oraz ich rodziców odbędzie się w dzisiaj po Mszy popołudniowej o 16.00 w kościele.

3. Trwa czerwiec - miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie dzisiaj o godz. 15:00; w tygodniu o godz. 18:00. . Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

4. W sobotę po mszy porannej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja.

5. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 8 lipca tj. niedziela. Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego do końca czerwca. Potrzebny pesel i dokładny adres. Koszt 35 zł.

7. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza tworzących Róże Różańcowe, że w każdą sobotę o godz. 6:10 odmawiamy wspólnie różaniec, a codziennie 10 min przed mszą poranną odmawiamy dziesiątek różańca w int. naszej Ojczyzny.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i jego obejścia mieszkańcom rej.: za lasem od pp. Sewerów do pp. Ochmanów. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na nasz kościół. Msza za zmarłych z tego rejonu będzie odprawiona sierpnia o godz. 18:00. W przyszłym tygodniu oprosimy mieszkańców rej: Od Muzeum do pp. Jakończów.