....

Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia NMP Królowej Polski w Bielsku-Bialej

Ogłoszenia parafialne X Niedziela Zwykła 10.06.2012 r.
09.06.2012.

To, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie (2Kor 4,18) Gromadzimy się dziś wokół ołtarza Chrystusowego, aby we wspólnocie wiary doświadczyć tajemnicy czekającej nas wieczności. Jest to właściwe ukierunkowanie naszej egzystencji, którą należy odkrywać w kategorii ostatecznego powołania.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a w szczególności na sfinansowanie figur św. Piotra i Pawła przed wejściem do salek i kawiarenki.

1. W dniu dzisiejszym:

- nauka przedślubna o godz. 13:30,

- nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00,

- wieczorne Msze św. o godz. 18:30 i 21:00,

- serdecznie dziękujemy za ofiary składane dziś na potrzeby naszego kościoła, a w szczególności na figury św. Piotra i Pawła przed wejściem do kawiarenki.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

- w poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

- w środę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

- w tym dniu przypada również kolejne nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18:00 serdecznie wszystkich zapraszamy.

- w czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

- również w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. będzie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, które przygotują:

- ministranci i Dzieci Maryi,

- Róże Różańcowe i Franciszkanie Świeccy,

- Czciciele Serca Jezusowego i Salwatorianie Świeccy,

- Czciciele Matki Szkaplerznej.

- w piątek, 15 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

- w sobotę, 16 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna i błogosławieństwo rocznych dzieci o godz. 14:00.

4. Decyzją ks. Prowincjała i jego Rady będą zmiany personalne w naszej Parafii. Z funkcji proboszcza zostaje odwołany ks. proboszcz Piotr Schora i przeniesiony do Mikuszowic Śl. skąd dalej ma prowadzić budowę Stacjonarnego Hospicjum, ks. Janusz Cwynar, zostaje zwolniony z funkcji przełożonego domu i zostaje proboszczem w parafii Krzyż Wielkopolski, Ks. Grzegorz Jabłonka zostaje zwolniony z funkcji ekonoma w Bielsku i przeniesiony do Krzyża Wielkopolskiego, gdzie obejmie funkcję przełożonego domu.
Proboszczem w tej Parafii będzie ks. Robert Stachowicz, który tutaj był wikarym przed 15 laty, na funkcję przełożonego domu został powołany ks. Janusz Barglik, który przed 13 latu był tutaj wikariuszem. Przychodzi również ks. Andrzej Pacholik w miejsce ks. Grzegorza i ks. Kazimierz Bożek, który przed 25 laty był tu wikariuszem.

Zostaje również zlikwidowana placówka Sióstr Salwatorianek przy naszej Parafii, na mocy porozumienia ks. Prowincjała i przełożonej Sióstr Salwatorianek.
Boże błogosławieństwo zaniesione do domów i mieszkań niech umocni nasze rodzinne wspólnoty w miłości Chrystusa.