....

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego

85-474 Bydgoszcz
Sanatoryjna 45

10.06.2012
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W tym tygodniu we wtorek Msza Św. w Opławcu o godz. 18.00 z uwagi na oktawę Bożego Ciała.
2. Zachęcam do uczestnictwa od poniedziałku do czwartku w procesjach oktawy Bożego Ciała. Szczególnie proszę o wytrwałość dziewczynki sypiące kwiatki. Oktawę Bożego Ciała tradycyjnie zakończymy w Smukale o godz. 18.00 Mszą Św. z procesją do czterech ołtarzy na Bożej Roli i poświęceniem wianków. Mszy Św. wieczornej tego dnia w Opławcu nie będzie.
3. Dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała w czwartek. Szczególne podziękowania składam wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do godnego przeżycia tego Święta.
4. Z całego serca dziękuję tym wszystkim parafianom i letnikom, którzy modlili się ze mną podczas Mszy Św. z okazji mojego Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Za dar modlitwy, życzenia i kwiaty składam serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniam o pamięci w modlitwie. Pod chórem i u ministrantów można wziąć obrazki wydrukowane z okazji jubileuszu.
5. W piątek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.
6. Także w piątek o godz. 19.00 ostatni przed wakacjami wykład księdza profesora Bogdana Czyżewskiego z cyklu „Co to znaczy dzisiaj wierzyć?”. Temat szczegółowy spotkania brzmi: „W jaki sposób Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych?”.
7. Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na 3-dniowe rekolekcje w Licheniu w dniach 15-17 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
8. Dziś druga niedziela miesiąca. Zebrane ofiary przeznaczamy na cele inwestycyjne. W tym tygodniu na spłatę zobowiązań za wykonanie elewacji wpłynęło500 zł.
9. Informuję, że ksiądz profesor Bogdan Czyżewski będzie obchodził swój srebrny jubileusz kapłaństwa w niedzielę 17 czerwca. Uroczystą Mszę Św. będzie sprawował o godz. 12.30 w kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Gnieźnie.
10. Zbliża się termin naszego festynu parafialnego, który odbędzie się w sobotę 30 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc jego organizację, w szczególności fundatorów gadżetów i nagród, proszę o kontakt w zakrystii.