....

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu
pl. Św. Maksymiliana 2
32-602 Oświęcim

11 NIEDZIELA ZWYKŁA
17.06.2012 r.

l. Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Jednym z jej przejawów jest nieustanne zaintereso-wanie wspólnotą Kościoła, by czuć się odpowiedzialnym za siebie oraz innych.
Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dzisiaj w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu mają miejsce uroczystości z okazji 400-lecia pobytu Karmelitanek Bosych na ziemiach polskich. Główną mszę św. jubileuszową będzie celebrował Ksiądz Biskup Ordynariusz o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału.

Nasz rodak, salezjanin Paweł Centnar, przyjmie święcenia diakonatu w sobotę 23 czerwca o godz. 10:00 w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie o Nim, aby doświadczył obfitości Bożych darów wchodząc na drogę posługi kapłańskiej w stopniu diakona.

2. Liturgiczne obchody tygodnia: a) w czwartek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
b) w przyszłą niedzielę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się wyjątkowo w trzeci czwartek miesiąca, 21 czerwca, po mszy świętej wieczornej.
Spotkanie Zespołu Misyjnego rozpocznie się mszą św. w kaplicy MB Kalwaryjskiej w piątek o godz. 16:00.

4. Franciszkanie z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach zapraszają wszystkich młodych ludzi, którzy pragną doświadczyć radości, modlitwy oraz wspólnoty na 25. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Przewidziane są m.in. koncerty, nabożeństwa i msze św. oraz spotkania z ciekawymi ludźmi ze środowiska mediów, filmu i muzyki. Więcej informacji można znaleźć na plakatach oraz kontaktując się bezpośrednio z bratem Dariuszem. Zapisy w parafii w Harmężach lub drogą elektroniczną u br. Dariusza.

5. Ks. Piotr Pytlowany, rektor międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Karagandzie będzie gościł w naszej parafii w przyszłą niedziele. Diecezja w Karagandzie, zbudowana na heroicznej posłudze wielu księży, sióstr zakonnych i świeckich, boryka się obecnie z wielkim niedostatkiem kapłanów. Aktualnie kilka parafii nie ma stałego duszpasterza. Bez stałej opieki kapłana prowadzone są budowy trzech nowych świątyń. Chciejmy wesprzeć wspólnotę wierzących tamtejszego Kościoła nie tylko modlitwą ale również materialnie. Ofiary będą zbierane przy wyjściu z Kościoła.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie o 18:00 a w niedzielę o 18:30, a w piątek na Godzinę Miłosierdzia o 15:00.

7. W czwartek 21 czerwca o godz. 18:30 odbędzie sie spotkanie rodziców, dzieci i młodzieży udających sie z naszej Parafii na letnie rekolekcje w Drzonowie.