....

Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika Choroszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika
ul. Mickiewicza 2
16-070 Choroszcz

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 3 czerwca 2012 r
Z radością informujemy, że nasza schola młodzieżowa zajęła III miejsce w Archidiecezjalnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, zaś kwartet wokalny Cantamen z naszym panem organistą otrzymał nagrodę specjalną.
Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 tradycyjna Msza Święta o rozwój życia duchowego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i uroczystego błogosławieństwa.
W najbliższy wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Branickiego. Zachęcamy do czynnego włączania się do liturgii i wpisywaniu swych intencji.
We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.00, o godz. 9.00 z procesją i o godz.18.00. W tym roku pójdziemy za Panem Jezusem ul. Dominikańską, Zastawie I, aż do SKR - u następnie wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują: mieszkańcy ulicy Zastawie I /asystuje ks. Rafał/, pracownicy SKR-u / ks.Tomasz/, Straż Pożarna z racji na setną rocznice swego istnienia /opiekuje się ks. Artur/, zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka/asystuje ks. proboszcz/. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania ulicami naszego miasta za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary gospodarzy.
W najbliższy piątek o godz. 19.00 mieszkańcy Ruszczan będą modlić się na Mszy świętej patronalnej za przyczyna swej patronki św. Jadwigi.
Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na prace prowadzone przy naszym kościele: Rogówek - 330zł, Majątek Rogowo - 380zł, ul. Ogrodowa - 320zł, ul. Pow. Styczniowego 20A - 220zł, Al. Niepodległości 1A - 480zł. Jednocześnie prosimy o odbieranie pozostałych list z ulic i miejscowości.
Komunikat Arcybiskupa o 20 - leciu naszej Archidiecezji.
Umiłowani w Chrystusie Panu!
W tym roku mija dwadzieścia lat od ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Białostockiej. Było to wydarzenie dla nas bardzo ważne. Kończyło bowiem okres tymczasowości, w którym doznaliśmy wiele cierpień od władz komunistycznych, chcemy za to dziękować Bogu. Główna uroczystość odbędzie się dnia 10 czerwca 2012 roku o godz. 16.00 na placu Opatrzności Bożej przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Kazanie wygłosi ks. kard. Józef Glemp, Prymas senior. Będziemy dziękować Bogu za to, że pozwolił nam ostać się i doczekać się regulacji prawnej Kościoła na białostocczyźnie.Przyjdźmy gromadnie, w pielgrzymkach! Niech świat wie, że jesteśmy żywą cząstką Kościoła powszechnego. Dołączmy do tych miast, które publicznie manifestują swoją wiarę. Nie dajmy się zepchnąć na margines życia społecznego. Wspólnie publicznie wyznając naszą wiarę, będziemy bardziej mocni do pokonywania codziennych trudności.
Podpisał: Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Z tej racji bardzo serdecznie zachęcamy parafian do udziału w tej uroczystości w przyszłą niedziele o godz. 16,00
Z powodu kolizji z terminem obchodu jubileuszu naszej Archidiecezji w tym roku wyjątkowo nie organizujemy festynu parafialnego z okazji Dnia Dziecka.
W przyszły piątek wyrusza z naszego kościoła II nocna pielgrzymka do Sanktuarium św. Antoniego w Niewodnicy i Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Trasa pielgrzymki wynosi 19.00 km. Wyjście z naszego kościoła o godz. 23.00, zaś o godz. 4.00 Msza Św. w Juchnowcu. Po Eucharystii powrót autokarem do Choroszczy. Osoby niepełnoletnie wędrują pod opieką osób dorosłych. Obowiązkowe zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Tak jak w całej Polsce i u nas przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
W przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej możemy obejrzeć nowe zdjęcia i opis Rodzinnej Pielgrzymki Rowerowej.
Z przyczyn losowych dysponujemy jeszcze dwoma wolnymi miejscami na bardzo atrakcyjną 8 dniowa pielgrzymkę: Szlakiem podzielonego chrześcijaństwa przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Szwecję w czasie Białych Nocy. Termin: 30 czerwca - 7 lipca 2012r. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie do kancelarii.
W dniu dzisiejszym kończy 3 miesięczną praktykę w naszej parafii diakon Łukasz Smyk. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej.
Dziś w Klubie Krwiodawców będzie możliwość honorowego ofiarowania krwi.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.