....

Parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej

Ogłoszenia duszpasterskie 10 - 17 czerwca 2012 r.1. Dziś X niedziela zwykła. To, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie (2 Kor 4,18). Gromadzimy się dziś wokół ołtarza Chrystusowego, aby we wspólnocie wiary doświadczyć tajemnicy czekającej nas wieczności. Jest to właściwe ukierunkowanie naszej egzystencji, którą należy odkrywać w kategorii powołania.

2. Przeżywamy oktawę uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie po wieczornej mszy świętej, (jeśli pogoda nam pozwoli) udamy sie w procesji eucharystycznej dookoła kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich – zwłaszcza dzieci. Prosimy również o przynoszenie kwiatków do sypania przed Najświętszym Sakramentem.

3. Trwa czerwiec - zapraszamy do wspólnej modlitwy do Serca Jezusowego. Stosowne nabożeństwa odprawiamy w ramach wieczornej liturgii.

4. Jasnogórski różaniec odmawiamy we wtorek o godz. 17.30.

5. Rycerstwo św. Michała Archanioła spotyka się we wtorek, 12 czerwca, na mszy o godz. 18.00 i na modlitwie.

6. W środę, 13 czerwca, przeżywać będziemy drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 19.00. Po eucharystii odmówimy różaniec i udamy się w procesji dookoła kościoła. Kolejny raz naszą refleksję poprowadzi ks. dr Marek Studenski.

7. W piątek, 15 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Schola parafialna spotyka się przed nabożeństwem fatimskim o godz. 18.00, oraz 15 czerwca, w piątek, o godz. 19.00 na tarasie plebanii.

9. Rycerze Niepokalanej spotykają się w czwartek, 14 czerwca, na mszy o godz. 18.00 i później na tarasie plebanii.

10. W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła zbierana będzie kolekta na działalność charytatywną naszej parafii.