....

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Bielsko-Biała

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa - Bielsko-Biała

1. Trwamy w przeżywaniu oktawy Bożego Ciała. Codziennie do piątku włącznie będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa czerwcowego procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zachęcamy małe dzieci, by sypały kwiaty przed Chrystusem Eucharystycznym, dzieci komunijne, by uczestniczyły w strojach liturgicznych w procesji oraz jak najszersze grono parafian do nabożeństw czerwcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 18.00.

2. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy Akcję Katolicką na spotkanie formacyjno-informacyjne.

3. Środa 13 czerwca, to wspomnienie bardzo czczonego także w naszym kościele Św. Antoniego. Z ofiar składanych do usytuowanej przy nim skarbonki fundujemy obiady dzieciom z rodzin którym nie najlepiej się wiedzie. Wszystkim Antoninom i Antonim składamy imieninowe życzenie oraz zapraszamy ich na Eucharystię w dniu imienin.

4. Wielkim wydarzeniem religijnym w życiu naszej parafii jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypadająca w najbliższy piątek 15 czerwca. Ze względu na uroczystość liturgiczną nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy. Msze święte w porządku powszednim: 6.15; 7.00; 8.00; 16.00 i 18.30. W czasie nabożeństwa do NSPJ w tym dniu zakończymy oktawę Bożego Ciała procesją wokół kościoła. Ze względu na uroczystość Msza o godz. 16.00 nie może być odprawiona według formularza o Bożym Miłosierdziu.

5. Zewnętrzny obchód odpustowy przeżyjemy w niedzielę 17 czerwca. Kaznodzieją i sumistą będzie dziekan dekanatu Bielsko-Biała II ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk. Suma odpustowa o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy jak najliczniejsze grono parafian i gości na sumę. Dzieci po I komunii niech przyjdą w strojach liturgicznych. Niech stawią się poczty sztandarowe i Straż Honorowa ze świecami.

6. Dziś można jeszcze zapisywać się w zakrystii na odpustowe ciasta w kształcie serca. Ich odbiór w sobotę od 11.30 - 12.00 w kawiarence. Takie serca będzie też można nabyć w niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych przy studni na placu kościelnym.

7. Na pielgrzymkę do M. Boskiej Ostrobramskiej i na Litwę wyjeżdżamy w poniedziałek 18 czerwca o godz. 6.00. Jest jeszcze ostatnia chwila na zapisanie się na tę pielgrzymkę. Informacje w zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w tym naszego miesięcznika "Z głębi serca" w cenie 2 zł. Zamieszczone tam artykuły pomogą nam owocniej przeżyć odpust i miesiąc czerwiec.

9. Dzięki łaskawości Bożej Opatrzności i zaangażowaniu parafianek i parafian udało się nam pod przewodnictwem kapłanów pięknie przeżyć Boże Ciało i procesję. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w ten sposób wyrazili miłość do Pana Jezusa Eucharystycznego.