....

Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie

Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2012

9 czerwca 2012

Ojciec św. w specjalnym liście do Polski z okazji organizacji przez nią Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zapewnia o swojej modlitwie w intencji zawodników, kibiców i organizatorów. Wyraża też uznanie dla planowanych spotkań katechetycznych i modlitewnych, które odbywają się z tej okazji. Zachęcam, by te ważne zawody sportowe były przeżywane jako wyraz najszlachetniejszych dążeń i działań ludzkich, w duchu pokoju i szczerej radości – napisał Benedykt XVI.

Dziękujemy za piękną procesją Bożego Ciała przygotowane pięknie ołtarze na trasie, udekorowane domy. Dziękujemy za liczny udział w procesji, zwłaszcza dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy brali czynny udział niosąc sztandary czy wykonując inne posługi; odpowiedzialnym za procesję. To było wyznanie naszej wiary. Dziękujemy orkiestrze, służbom porządkowym zwłaszcza Straży Pożarnej, Policji, Maltańskiej Służbie.

32 Piesza Pielgrzymka Różanostocka wyruszy 22 czerwca pod hasłem „Radujcie się zawsze w Panu”. To najstarsza i najliczniejsza pielgrzymka naszej archidiecezji. Stanowi zwłaszcza podziękowanie za rok szkolny i akademicki. Zapisy od przyszłej niedzieli.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej zwrócili się z prośbą o przeprowadzenie kwesty na rzecz tegorocznej pielgrzymki. Pakiet pielgrzyma, który opłacają pielgrzymi wystarcza tylko na część kosztów. Potrzeba pieniędzy jeszcze na zakup leków i artykułów medycznych; wynajęcie sanitariatów oraz związanych z organizacją tak wielkiej grupy. Przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Nieszpory Eucharystyczne będą odprawiane codziennie z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św. Zakończenie Oktawy, we czwartek z uroczystą procesją. Przynosimy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, laki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po procesji tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci, a przed kościołem na dzieci będzie czekać niespodzianka. Odbędzie się tego dnia także rozdanie nagród za uczestnictwo w majowym konkursie fotograficznym i poetyckim. Przez całą oktawę zapraszamy do procesji starszych i dzieci!

W tym tygodniu: w środę wspomnienie św. Antoniego, największy odpust w Niewodnicy; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.

Program dzisiejszych uroczystości 20-lecia ustanowienia naszej białostockiej archidiecezji znajdziemy na plakacie przed kościołem oraz w Drogach Miłosierdzia. Tam też znajdziemy przesłanie Jana Pawła II dla naszej archidiecezji, które wypowiedział 20 lat temu pod obrazem, który znajduje się dziś w głównym ołtarzu naszej świątyni. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym mocny artykuł „Krew za krew” czyli o egzorcyzmach i uzdrowieniu. Jest też Nasza Droga i Rycerz Niepokalanej.

Dziękujemy za przygotowanie świątyni do liturgii niedzielnej. Na najbliższą sobotę na godz. 9 zapraszamy mieszkańców ulic Pogodnej i Słonecznej.

Na parafialny fundusz remontowo budowlany można składać ofiary w przedsionku kościoła pomiędzy mszami o godz. 9 i 11 albo w zakrystii czy kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.